Mes naudojame slapukus, kad turėtumėte geriausią interneto patirtį. Naudojantis mūsų svetaine sutinkate naudoti mūsų slapukus pagal mūsų slapukų politiką.

 


Weleda atstovas
Kruzas Nordic Cosmetics Distribution

Lakūnų g. 30
LT-09130 Vilnius
Lithuania


Švabijos Gmiundas, Vokietija

Akišveitės

Lankstūs ir prisitaikantys pievų augalai

Pievų gėlės paprastosios akišveitės (lot. k. Euphrasia officinalis) tarp „Weleda“ naudojamų vaistinių augalų užima svarbią vietą. Liaudyje dažnai vadinamos „akutėmis“, jos iš tiesų padeda gydant akių ligas. Akišveitės vešliai auga Vidurio ir Pietų Europos netręštose sausose pievose ir ganyklose iki pat tų vietų, kur Alpių kalnus 2 300 m aukštyje dengia sniegas. Šie nedideli pievų augalai, užaugantys tik iki 10–30 cm aukščio, veša tik dėl lankstumo ir gebėjimo puikiai prisitaikyti.

 

Akišveitės maitinasi fotosintezės būdu sugerdamos energiją iš saulės, taip pat kaip pusiau parazitai įauga į aplinkinių žolių šaknis ir stiebus. Kad galėtų augti, jos naudojasi kitų augalų gyvybine energija, siurbdamos iš jų vandenį ir maistines medžiagas. Dėl šios ypatybės akišveitės yra labai svarbios antroposofinės medicinos srityje, nes gydant akių ligas jos silpnina „svetimkūnio gyvybingumą“ junginėje, ištraukdamos gyvybines įsibrovėlio jėgas.

„Weleda“ vaistinėms tinktūroms pagaminti kasmet perdirba daugiau nei 100 kg šviežių akišveičių. Akišveitės atsakingai ir tvariai renkamos natūralioje gamtoje – Pietvakarių Vokietijos Reino krašto-Pfalco vynmežių auginimo regione. Atėjus žydėjimo metui, rinkėjai susirenka du ar tris savaitgalius liepą ir rugpjūtį. Jie švelniai rankomis pakelia ir nuskina tarp žolių augančius augalus, kad nenutrauktų plonų šaknų. Surinktas derlius per 24 val. pristatomas į „Weleda“ perdirbimo įmonę ir tuoj pat apdorojamas. Perdirbimo įmonėje visi akišveičių augalai – lapai, žiedai ir šaknys – susmulkinami, išspaudžiami ir perdirbamai į tinktūrą. Taip išgauti taninai ir karčiosios medžiagos išsiskiria sutraukiamuoju poveikiu ir yra svarbios kovojant su uždegimu, be to, uždegimą malšina ir šiek tiek antibiotinių ypatybių turintis glikozidas aukubinas.

Sužinokite apie kitus projektus

Oranžinė puošmena

Medetkos

Unikalūs drėgmės ir sausumo pusiausvyrą atkuriantys augalai

Vilkdalgiai

Ingredientas

Euphrasia

Pievinių akišveičių ekstraktas

Euphrasia Officinalis Extract

Akišveitėse yra flavonoidų, taninų ir karčiųjų medžiagų. Akišveičių ekstraktas tonizuoja, puoselėja ir sutraukia odą. Dažnai naudojamas akių sričiai skirtoms odos priežiūros priemonėms gaminti.