Sportinis masažas

Štai keletas idėjų, kaip padėti sau „sutarti“ su raumenimis

Sportiniai masažai skirti ne tik aukščiausios klasės sportininkams. Štai keletas idėjų, kaip padėti sau „sutarti“ su raumenimis.

Kad ir kokią sporto šaką ar mankštą rinktumėtės, visada daug reikalausite iš savo kūno. Tinkamai išmankštinti raumenys tampa stipresni, bet tai dviejų krypčių procesas. Poilsis, gera mityba ir greita reakcija į sužeidimą – viskas svarbu. Galite raumenis reguliariai masažuoti šildomaisiais aliejais prieš ir po sporto. Veiksmingas sportinis masažas grindžiamas tradiciniu masažu, kurį sudaro dvi dalys: masažas prieš sportą ir atkuriamasis masažas po dušo pasirengus atsipalaiduoti.

Išbandykite šiuos masažus prieš ir po bėgimo, važiavimo dviračiu ir dienos žygio po kalnus:

Prieš sportą

Paruoškite raumenis

Masažas prieš sportą – raumenų stimuliavimas, trinant smarkiais ir greitais judesiais. Taip suaktyvinama kraujotaka, raumenys parengiami sportui, kartu sumažinant susižeidimų riziką.

1 veiksmas

Užkelkite dešinę koją ant kėdės ir aliejumi sukamaisiais judesiais masažuokite nuo sėdmenų ir nugaros apatinės dalies. Tada masažuokite šlaunį, kojos apatinę dalį iki pat kulkšnies. Abiem rankomis trinkite koją sukamaisiais judesiais kaitaliodami kryptį.

2 veiksmas

Vėl masažuokite nugaros apatinę dalį ir dešine ranka lengvai spaudykite apatinę nugaros dalį bei sėdmenis, tarsi minkytumėte tešlą. Tada masažuokite priekinę šlaunies dalį, aplink blauzdą iki kulkšnies. Kairiąja ranka minkykite šlaunies vidinę pusę link šlaunies užpakalinės pusės per blauzdą iki Achilo sausgyslės.

3 veiksmas

Sulenkite delnus rieškučiomis ir lengvai tapšnokite sėdmenis nuo šlaunies ir blauzdos iki kulkšnies.

Dabar viską pakartokite su kairiąja koja. 

Abi kojas masažuoti reikės po kelias minutes. Šis skirtas laikas vertingas, nes taip papildomai paruošite savo kūną. Parengiamąjį masažą galite atlikti šiek tiek prieš treniruotę, bet jei taip darysite, prieš pat treniruotę dar kartą lengvai patapšnokite kūną, kad iš naujo pažadintumėte raumenis. Jei bėgate ar važiuojate dviračiu, nepamirškite kojoms taikytu metodu pamasažuoti pečių ir rankų.

Masažo aliejus su arnikomis

Raumenis šildantis masažo aliejus su arnikų ekstraktu.
Arnika Sport-Duschgel

Sportuojantiesiems skirta dušo želė su arnikomis

Lengva ir skaidri želė suteikia gaivos pojūtį.

Po sporto

Atpalaidavimas

Po sporto raumenims reikia lengvesnių, lėtesnių judesių, kad įtampa nuslūgtų ir kraujotaka suaktyvėtų. Galite tai daryti iš karto pasportavę arba nusiprausę duše, kai esate sušilęs ir pradedate atsipalaiduoti. Tada galite prisėsti ir atsipalaiduoti.

1 veiksmas

Dar kartą pamasažuokite kūną trynimo judesiais, bet šį kartą pradėkite nuo kulkšnies ir judėkite blauzda aukštyn iki šlaunies, sėdmenų bei apatinės nugaros dalies.

2 veiksmas

Dabar lengvai paminkykite koją virš kulkšnies, lėtai kilkite iki nugaros apatinės dalies.

Atsargiai! Po sporto įtemptai dirbę raumenys gali labai jautriai reaguoti į skausmą. Masažuokite švelniai ir neskausmingai.

3 veiksmas

Kad visiškai atpalaiduotumėte raumenis, paskutinį kartą atlikite lengvą masažą trindami nuo kulkšnies ir dar mažiau spausdami. Užbaikite beveik glostydami – tai padėka kūnui už sunkų darbą.

Pagaliau – atsipalaiduokite.

Pamankštinę viršutinę kūno dalį taip pat nepamirškite pakartoti pečių ir rankų masažo. Baigdami atsigulkite nugara ant kilimėlio ar kito minkšto paviršiaus ir sunerkite rankas ant pilvo. Kelis kartus įkvėpkite ir iškvėpkite pilvu, jausdami, kaip jūsų rankos kyla ir leidžiasi. Taip palengvinama kraujotaka iš kojų ir atsigauna raumenys.

 

Atkreipkite dėmesį – čia pateikti patarimai neatstoja medicininio masažo terapijos, atliekamos kvalifikuotų specialistų, esant sužeidimams ar kitoms sveikatos problemoms. Jei neseniai buvote susižeidęs ar sergate, visada pasikonsultuokite su gydytoju prieš bet kokį masažą, net jei tai jūsų sveikatingumo režimo dalis.

Panašūs straipsniai

Sportas jums naudingas ir tam neįmanoma prieštarauti.

Kad ir kokia jūsų savijauta būtų iš pradžių, pradėjus judėti skruostai nurausta ir užlieja jausmas, kad gyventi gera.

Aktyvus gyvenimas – laimingas gyvenimas

Kvėpuokite, susikaupkite, siekite rezultatų!

Bene paprasčiausia mankšta – eiti į lauką ir bėgti. Štai 6 patarimai, kaip mėgautis bėgimu dar labiau.

Džiaukitės bėgimu

Du ratai – jokio variklio

Jei norite stiprinti širdį ir plaučius, bet nepageidaujate didelės apkrovos, imkitės dviračio ir mėgaukitės lėtesniu keliavimo tempu.

Sėskite ant dviračio