Medetkos

Švabijos Gmiundas, Vokietija
Map of Germany - Calendula Raw Material

Švytintys, švelnūs žiedai, visapusiškai padedantys patyrus traumą ir kilus uždegimui

„Weleda“ biodinaminių sveikatinamųjų priemonių spintelėje medetkos užima svarbią vietą. Kūdikių priežiūros priemonių su medetkoms linija – tik vienas iš šių raminančių ir naudingų augalų naudojimo pavyzdžių, daug kitų mūsų kosmetikos ir vaistinių preparatų nebūtų įmanoma pagaminti be vertingųjų medetkų ekstraktų. Šie augalai daugiausia auginami ir šviežiai perdirbami didžiausiame Europoje biodinaminės žemdirbystės vaistinių augalų sode, mūsų bazėje, esančioje Švabijos Gmiunde, Pietų Vokietijoje.

Kiekvieną vasarą birželio mėnesį vaistinių augalų sodas pradeda žydėti: medetkos nušviečia aplinką šimtais tūkstančių oranžine spalva švytinčių žiedų, užimančių vieną hektarą ploto. Rankomis nuskinamos maždaug trys tonos žiedų, o tada – daugiau nei keturiolika tonų lapų ir stiebų. Jos naudojamos kaip tinktūrų ir vaistažolių ekstraktų pagrindas beveik 30 „Weleda“ vaistinių ir natūralios kosmetikos priemonių.

Puošia aplinką

Medetkos yra vienos universaliausių ir veiksmingiausių vaistinių augalų, natūraliai puoselėjančių odą. Daug jose esančių vertingų maistinių medžiagų, pavyzdžiui, karotinoidų, flavonoidų ir triterpeninių saponinų, ypač tinka gydant žaizdas. Ištraukos iš medetkų skatina pažeistos odos regeneraciją, be to, jos išsiskiria uždegimą malšinančiu poveikiu, esant dantenų infekcijai ir peršalus.

Skinant tikrinama kokybė

Pati „Weleda“ augalus augina biodinamiškai, o biodinaminio ūkininkavimo pagrindas – „ciklinio proceso samprata“. Tai reiškia, kad organinės atliekos visiškai perdirbamos ir panaudojamos – taip išlaikomas dirvožemio gyvybingumas. Žinoma, kadangi sintetinės trąšos ir pesticidai čia nenaudojami, paprastai reikia daug rankų darbo. Pavyzdžiui, dirvožemį reikia reguliariai supurenti, kad medetkos galėtų iš jo įsisavinti maistines medžiagas. Net žiedų derlius skinamas rankomis. Taip užtikrinama aukštesnė kokybė, nes skindami rankomis sodininkai patikrina, ar jie kokybiški. Be to, garantuojamas šviežumas, nes žiedai tuoj pat gabenami į perdirbimo įmonę, esančią tiesiog šalia laukų. Ryškiaspalviais žiedais žydinčios medetkos yra viena svarbiausių sudedamųjų medžiagų mūsų gamybos srityje, kuriant visiškai švelnią, natūralią kosmetiką.

Sužinokite apie kitus projektus

Vaistažolės surenkamos laukinėje Karpatų gamtoje

Arnikos

Pažadinantys vidines jėgas ir įveikiantys nuovargį

Rozmarinai

Ingredientas

Vaistinių medetkų ekstraktas

Calendula Officinalis Extract

Ekstraktas iš žydinčių antžeminių medetkų dalių yra gelsvai žalios ar rusvai žalios spalvos. Jo sudėtyje yra įvairių karotinoidų, flavonoidų ir saponinų. Vaistinių medetkų ekstraktas turi glotninamųjų ypatybių, padeda odai atsinaujinti.