Migdolai

Alikantė, Ispanija
Image of Almond Spain - Almond

Vienas švelniausių, vertingiausių aliejų jautriai odai

Ekologiškas migdolų aliejus yra svarbi „Weleda“ natūralios kosmetikos priemonių jautriai odai sudedamoji medžiaga. Iš tiesų jis yra labai paklausus ir vertinamas kaip vienas odos priežiūrai tinkamiausių aliejų. Nuo aliejaus kūdikiams iki veido drėkiklio – migdolų aliejus užtikrina švelniausią priežiūrą jautriai, sausai ar sudirgusiai odai. „Weleda“ pastebėjo, kad pastaraisiais metais išaugo jos priemonių, skirtų jautriai odai, paklausa, nes dėl šiuolaikinio gyvenimo būdo ir taršos mūsų oda tapo jautresnė. Siekiant patenkinti šį poreikį labai svarbu, kad mūsų naudojamas migdolų aliejus atitiktų aukštus kokybės standartus.

 

„Weleda“ dirba su „Manan“ kooperatyvu Valensijos regione Ispanijoje. Jis mums reguliariai tiekia ekologiškai užaugintus migdolus. Kalnuose netoli Alikantės miesto šimtas migdolų augintojų puoselėja vieną didžiausių migdolų auginimo vietų Europoje. Puiki „Weleda“ ir „Manan“ kooperatyvo partnerystė paremta bendra tvaraus vystymosi ir aplinkos apsaugos filosofija. Tai galima matyti iš tokių paprastų dalykų kaip ekonomiškas vandens naudojimas visame 6 tūkst. hektarų plote. Augintojai sąmoningai taupo vandenį, kurio tiekimas Ispanijoje gana brangus, nes per didelis drėkinimas ilgainiui gali sukelti dirvožemio druskėjimą, eroziją ir sumažinti jo derlingumą.

Atsakingas požiūris į aplinkos tausojimą

Mažindami vandens naudojimą ūkininkai rodo, kad mąsto apie ateitį, tačiau tai kainuoja. Šios žemę tausojančių augintojų grupės migdolų derlius sudaro apie 500 kg iš hektaro. Iš jų tik kas dešimtas gali būti nuskintas taip, kaip tai daroma Kalifornijos plantacijose, remiantis intensyviais auginimo metodais. Kaip perkančioji įmonė, palaikanti šį atsakingą požiūrį į aplinkos tausojimą, „Weleda“ mažesnį derliaus kiekį privalo kompensuoti didesnėmis kainomis, nes tai yra sąžininga ūkininkų atžvilgiu.

Nuimant derlių šioje kalnuotoje vietovėje darbuotojams reikia daug jėgų ir bendro darbo. Tinklais ir kartimis apsiginklavę du patyrę darbuotojai nurinkdami vaisius prie kiekvieno medžio užtrunka maždaug dešimt minučių. Skinti migdolus nėra taip paprasta, kaip atrodo: nuo migdolų išsipūtę tinklai labai sunkūs, be to, daug fizinių jėgų reikia ne vieną valandą lenkiantis, išsilenkiant ir pasitempiant. Tačiau ilgai trunkanti partnerystė su „Weleda“ šiuos ūkininkus labai motyvuoja ir jie didžiuojasi galėdami tiekti geros kokybės migdolus bei tinkamai juos apdorodami – jų surinktas derlius kruopščiai ir greitai sudžiovinamas.

Švelnus perdirbimas

Pirmojo perdirbimo etapo metu specialios mašinos pašalina žalius ir dar minkštus migdolų lukštus. Tuomet saldieji migdolai atveria savo vertingąjį branduolį. Didžioji dalis „Manan“ kooperatyvo derliaus parduodama kaip aukštos kokybės ekologiški migdolai žmonėms valgyti, o apie ketvirtis derliaus pereina švelnaus šaltojo spaudimo ir filtravimo etapus aliejaus spaudyklėje. Tada šis didelę paklausą turintis aliejus išvalomas ir ekologiškai sertifikuojamas. Paskui siunčiamas į „Weleda“ gamyklas Šveicarijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje, kur, griežtai patikrinus kokybę, toliau naudojamas gaminant švelniausiai odos priežiūrai skirtas „Weleda“ priemones.

Sužinokite apie kitus projektus

Lengvas, švelnus, rūpestingas aliejus

Saulėgrąžų

Vaistažolės surenkamos laukinėje Karpatų gamtoje

Arnikos

Ingredientas

Saldžiųjų migdolų aliejus

Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil

Švelnios ir lengvos konsistencijos saldžiųjų migdolų aliejus ypač tausoja odą ir idealiai tinka jautriai, šiurkščiai, šerpetojančiai ir sausai odai. Saldžiųjų migdolų aliejus padeda puoselėti kūdikių ir mažų vaikų odą. Jis išsiskiria dideliu nesočiųjų riebalų rūgščių, tokių kaip aliejus ir linoleno rūgštis, kiekiu.