Rozmarinai

Valensija, Ispanija
Map of Spain - Rosemary

Vidines jėgas pažadinantys ir nuovargį įveikiantys senovėje auginti augalai

Senovėje rozmarinai, graikų kalba reiškiantys „jūros rasa“, buvo ir garbinami, ir kasdien vartojami augalai. Jie buvo svarbūs ir kaip vaistiniai žolynai, ir kaip augalai, skirti tiek dievams, tiek žmonėms apeigų ar šventų ritualų metu papuošti. Viduramžiais plačiau tapo žinomos ir jų eterinio aliejaus sveikatinamosios ypatybės. Rozmarinuose dera ir karštis, ir šaltis, o jų gaivinamasis ir stimuliuojamasis aromatas pažadina vidines jėgas ir padeda įveikti nuovargį. Rozmarinų aliejus naudojamas gaminant daugelį „Weleda“ kūno ir plaukų priežiūros priemonių ir vaistinių preparatų.

Ispanijos Ademūzo srityje puikios klimato sąlygos rozmarinams, levandoms ir kitiems aromatiniams augalams auginti. Žiemą – šalta, o vasarą – karšta ir sausa. Čia Blasas Aparicio vadovauja įmonei „Ecoaromuz“, kuri specializuojasi ekologinio aromatinių augalų auginimo ir sertifikuoto natūralioje gamtoje augančių rozmarinų rinkimo srityse. Savo džiovinimo ir distiliavimo gamyklėlėje, esančioje už maždaug aštuonių kilometrų nuošaliame kalnų slėnyje, įmonė gamina „Weleda“ eterinius aliejus.

Puikios klimato sąlygos

Derlingais vasaros mėnesiais 800 kg laukinėje gamtoje surinktų lapelių ir šakelių Blasas Aparicio nuveža į perdirbimo įmonę ir visą sunkvežimio krovinį sukrauna į garo katilą. Maždaug po valandos viskas aplinkui persismelkia rozmarinų aromatu, nes distiliuojant garais išsiskiria eterinis aliejus. Iš 800 kg šakelių gaunami keturi kilogramai aliejaus, o „Weleda“ kasmet reikia maždaug 5–6 t. rozmarinų aliejaus. Didžiąją jo dalį tiekia „Ecoaromuz“, todėl, siekdama užsitikrinti veiklos plėtrą ir tinkamų kiekių pristatymą, „Weleda“ su šia įmone yra sudariusi ilgalaikę partnerystės sutartį. „Weleda“ finansavo pirmosios siuntos pristatymą ir antrojo distiliavimo įrenginio statybą.

Plynaukštėje, esančioje už pusvalandžio kelio nuo Ademūzo kaimo, 9 500 hektarų plote trys darbuotojai sertifikuotu būdu renka natūralioje gamtoje augančius rozmarinus. Tai didelė teritorija, čia labai karšta, dangus melsvai pilkas, o oras grynas. Trys darbuotojai greitai renka rozmarinus, senas šakeles nupjaudami elektriniu pjūklu, paskui jas surinkdami rankomis. Dar nesumedėję jaunesni augalai nukarpomi rankinėmis žirklėmis. Iš vieno hektaro žemės bus gauta apie 50 kg eterinio aliejaus.

100 % patikimumas

Nė vienas, perkantis aliejų iš prekybininkų atviroje rinkoje, niekada negali būti šimtu procentų tikras, kad produktas yra grynas. Laikydamiesi aukštos kokybės reikalavimų, mes pasitikime tik savo ilgalaikiais ir patikimais partneriais, kurie gali garantuoti, kad augalai auginami ekologiškai, o aliejus sąžiningai išgaunamas vienoje vietoje. Palaikydama tokius partneriškus ryšius kaip šie, „Weleda“ gali remti ir skatinti didesnį gamtinių išteklių tvarumą, kuris būtų vertinamas vis plačiau.

Sužinokite apie kitus projektus

Tonizuojančios šaknys naudojamos dantų priežiūrai

Ratanija

Lepina odą

Sezamas

Ingredientas

Rozmarinų lapų aliejus

Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil

Tai eterinis aliejus, gaunamas iš žydinčių rozmarinų viršūnėlių ir šakelių. Kartu su kitais natūraliais eteriniais aliejais naudojamas kaip kvėpiklis.