Saulėgrąžos

Pušta, Vengrija
Map of Hungary - Sunflower

Maitinamosiomis ypatybėmis išsiskiriantis aliejus iš ekologiškų saulėgrąžų sėklų

Centrinės Vengrijos sausos žolės lygumų laukuose auga ryškiai geltonai žydinčios saulėgrąžos. Tai Vengrijos senoji pušta (stepė), kažkada buvusi begalinė žolės jūra, o dabar – sertifikuoto ekologiško saulėgrąžų aliejaus, ekologiškai auginamo „Weleda“ priemonėms, šaltinis.

Saulėgrąžų tėvynė – Šiaurės ir Centrinė Amerika. Vietiniai Šiaurės ir Pietų Amerikos gyventojai jų sėklas naudojo kaip riebalų gausų maistą. XVI a. Ispanijos jūreiviai pirmą kartą saulėgrąžų sėklas atgabeno į Europą ir nuo to laiko jos tapo įprastu ūkio ir sodo atributu visoje Europoje. Taksonominis saulėgrąžų pavadinimas helianthus annuus yra kilęs iš graikų kalbos žodžių helios (saulė) ir anthos (gėlė). Saulėtomis dienomis išsiskleidę atviri gėlių žiedai sukasi pagal judančią saulę ir prieš auštant grįžta į pradinę padėtį. Žydėdami jie ir patys primena įprastai vaizduojamą saulę – paprastą vaiko piešinyje žėrintį geltoną diską su ugniniais žiedlapiais, todėl nenuostabu, kad daugelyje kalbų dalį šių gėlių pavadinimo sudaro žodis „saulė“. Vokiečių kalba jos vadinamos sonnenblume, prancūziškai – tournesol, o čia, Vengrijoje – napraforgó, t. y. besisukanti į saulę. 

Saulėgrąžoms augti reikia humuso – dirvožemio, kuriame būtų gausu maistinių medžiagų, pakankamai vandens, apdulkinančių vabzdžių ir, žinoma, saulės šilumos. Visos šios sąlygos – pačiame puštos viduryje, kur mūsų partnerių įmonės augina ir speltas, kviečius bei avižas. Vėlyvą vasarą saulėgrąžų lapai nuvysta, o žalios spalvos apatinė žiedų galvų pusė pagelsta. Tai reiškia, kad sėklos prinoko ir gali būti nuimamos tuo pačiu kombainu, kuriuo renkami javų grūdai, – tai efektyvi pagalba ūkininkams. Sėklose gausu aliejaus: iš 20 kg saulėgrąžų sėklų galima išspausti apie septynis kilogramus saulėgrąžų aliejaus, tad iš šių Vengrijos partnerių „Weleda“ gauna daug aukštos kokybės, sertifikuoto ekologiško saulėgrąžų aliejaus.

Idealia tinka kosmetikos

Be to, „Weleda“ perka ekologišką saulėgrąžų aliejų, kuris spaudžiamas iš daug oleino turinčių kultūrų. Šiuose augaluose oleino rūgšties yra daugiau nei įprastose saulėgrąžose. Toks saulėgrąžų aliejus yra patvaresnis ir ilgiau išsilaiko, be to, gali būti derinamas kartu su kitais kosmetiniais aliejais. Saulėgrąžų aliejus yra žinomas dėl tyrumo ir maitinamųjų ypatybių, todėl naudojamas daugelyje „Weleda“ natūralios kosmetikos priemonių, įskaitant mūsų unikalų odą maitinančių priemonių su granatais asortimentą.

Sužinokite apie kitus projektus

Vitamino C kupinos saule trykštančios uogos

Šaltalankiai

Vienas švelniausių, vertingiausių aliejų jautriai odai

Migdolų

Ingredientas

Saulėgrąžų sėklų aliejus

Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil

Tai gelsvas ar ryškiai geltonas lengvas augalinis aliejus. Puikiai tinka naudoti kaip masažo aliejų, idealiai tinka normaliai ir mišriai odai puoselėti. Dėl didelės nesočiųjų riebalų rūgščių, tokių kaip linoleino ir oleino rūgštys, koncentracijos ypač puoselėja odą. Šį aliejų tinka naudoti kaip pagrindą kitoms veikliosioms medžiagoms.