Sezamas

Chalisko, Meksika
Map of Mexico - Sesame

Palaiko odos drėgmę, atkuria natūralius jos riebalus ir apsaugo nuo išsausėjimo

Ekologiškas sezamų aliejus yra svarbiausias įvairių „Weleda“ kūno priežiūros priemonių – nuo gaivinamųjų dušo kremų iki kūdikių priežiūros priemonių – komponentas. Ekologiškai auginamų sezamų aliejus palaiko odos drėgmę, atkuria natūralius jos riebalus ir apsaugo nuo išsausėjimo. Didžiąją dalį ekologiško sezamų aliejaus gauname iš Pietų Meksikos. Ten palaikome ilgalaikės partnerystės ryšius su vietos šeimos verslo įmone „Sesajal“. Ji yra puikus aplinką tausojančio ir tvaraus verslo praktikos pavyzdys, naudingas ir aplinkai, ir visiems, dalyvaujantiems vykdant gamybą. Geografiškai įvairaus kraštovaizdžio Meksikos Chalisko valstijoje, 1 300 akrų žemės plote, dirba daugiau nei 200 ūkininkų, išauginančių aukščiausios klasės sezamų derlių.

Bendradarbiaujant „Weleda“ ir „Sesajal“ didžiausias dėmesys skiriamas griežtai „Weleda“ aplinkosaugos politikai, klientų kokybės reikalavimams ir vietos ūkininkų gyvenimo kokybei. Su „Sesajal“ sudarę sutartis ūkininkai sezamus augina ekologiškomis sąlygomis, o jų išaugintas sezamų derlius apdorojamas tiesiog „Sesajal“ įmonės aliejaus spaudykloje. Ūkininkų darbo užmokestis yra didesnis nei vidutinis, todėl sezamų derlius jiems yra pelningas. Taip jie prisiduria papildomų pajamų prie to, ką uždirba bananų, ananasų ir papajų plantacijose. Ši patikima partnerystė ūkininkams užtikrina saugią ateitį, apsaugodama nuo migracijos į didžiųjų miestų lūšnynus.

 

Vis dėlto darbas su žaliavomis nėra lengvas. Kalbant apie mus, perkant ir perdirbant augalines žaliavas svarbiausia – dėmesingumas, nes visa tiekimo grandinė nuo auginimo iki pakuotės turi būti visiškai aiški. Kad būtų atskirtos ekologiškos sezamų sėklos nuo įprastų, tik nuėmę derlių ūkininkai čia pat lauke jas iš karto pažymi ženklu „Organico Ajonjoli“. Taigi ekologiškos sezamų sėklos pasiekia aliejaus spaudyklą Gvadalacharoje aiškiai paženklintos, todėl laikomos negali būti supainiojamos ir kryžmiškai užteršiamos.

Sezamų derlius dažniausiai imamas rankomis: kartu dirbdami keturi ar šeši ūkininkai per dieną gali nuimti akrą. Tai iš tiesų daug jėgų reikalaujantis darbas, todėl vienas pagrindinių mūsų uždavinių – didinti darbo efektyvumą ir ūkininkų pajamas. Siekiant šio tikslo, 2009 m. buvo įsigytos trys derliaus ėmimo transporto priemonės ir trys traktoriai, padedantys didinti ūkininkų našumą ir pajamas. „Sesajal“ įmonėje taip pat dirba du agronomai, kurie kartu su ūkininkais kultivuoja laukus ir teikia pagalbą siekiant, kad derlius būtų didesnis. Gerinama dirvožemio kokybė, kartu su sezamais auginant naujus pasėlius laukai tręšiami kompostu. Šiuo metu laukuose augantis derlius imamas kartą per metus, tačiau, žvelgiant į ilgalaikę perspektyvą, sausuoju sezonu nuo vasario iki gegužės turėtų atsirasti galimybė nuimti ir antrąjį derlių.

Sužinokite apie kitus projektus

Vitamino C kupinos saule trykštančios uogos

Šaltalankiai

Pažadinantys vidines jėgas ir įveikiantys nuovargį

Rozmarinai

Ingredientas

Sezamų sėklų aliejus

Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil

Sezamų sėklų aliejus puikiai tinka masažams, naudojamas išblyškusiai, sausai, brandžiai odai puoselėti, taip pat kaip plaukus gaivinanti priemonė. Jis išsiskiria stipriu antioksidaciniu poveikiu, puoselėja odą ir puikiai tinka kaip bazinis veikliųjų medžiagų aliejus. Jo sudėtyje yra didelis kiekis nesočiųjų riebalų rūgščių, tokių kaip aliejus ir linoleno rūgštis, taip pat fitosterolių ir vitamino E (ypač gama tokoferolio).