Antroposofinė medicina

Integracinės medicinos praktika

„Weleda“ pasitiki antroposofine medicina ir taiko jos metodus – sistemą, sukurtą XX a. trečiojo dešimtmečio pradžioje ir puikiai priimtą Europos visuomenės. Antroposofijoje, tradicinę mediciną palaikančioje ir papildančioje medicinos sistemoje, laikomasi holistinio požiūrio ir naudojami tiek tradiciniai, tiek antroposofiniai vaistiniai preparatai. Kiekvienam pacientui labai individualiai taikomas gydymas ir parenkami vaistai bei kitokios gydymo priemonės. Jais siekiama paskatinti vystymosi procesą, padedantį sustiprinti kiekvieno paciento natūralaus gijimo galias.

Istorija

Antroposofijos koncepciją sukūrė austrų filosofas Rudolfas Steineris (1861–1925 m.). Pagal ją tyrinėjama, kiek asmuo supranta savo vidinį gyvenimą ir darniai gyvena jį supančiame gamtos ir socialiniame pasaulyje. Tolesniam antroposofinės medicinos vystymuisi didelės įtakos turėjo viena iš „Weleda“ įkūrėjų olandų gydytoja Ita Wegman (1876–1943 m.). Sistema pagrįsta mokslu besiremiančios (vadinamosios „tradicinės“) medicinos rezultatais, antroposofijos žiniomis ir metodais. Tai integracinė medicina, ji nėra įvardijama kaip „alternatyvioji medicina“. Antroposofinė medicina, kaip tam tikrų gydymo sistemų, kurias sudaro ir homeopatija bei fitoterapija, dalis, kuriama remiantis tradicine medicina ir naudojant specialius gydymo metodus ir vaistus.

Kokie jos principai?

Antroposofinėje medicinoje visada pradedama nuo įprastos diagnozės, tačiau gydytojas ar terapeutas nesivadovauja tiesiog ligos simptomais. Užuot tai darę, jie išanalizuoja psichologinius, protinius ir dvasinius paciento patirties aspektus, jo išgijimo pajėgumą ir nuolatinio sveikatos stiprinimo galimybes. Fizinio ir emocinio elementų sujungimas atliekant diagnostiką ir gydymą – tik vienas iš unikalių pagrindinių antroposofinės medicinos principų. Be to, gydytojas ar terapeutas stebi visą paciento asmenybę ir savybes, įskaitant fizinio sudėjimo ir kūno kalbos aspektus – judesių laisvumą, rankos paspaudimo, miego pobūdį, šilumos ir šalčio netoleravimą, kvėpavimo ir fizinius ritmus.

Žmogus vertinamas ir suvokiamas keturiais lygmenimis:

1) materialiu arba fiziniu lygmeniu. Jis tikrinamas fiziškai arba techniškai, kaip ir tradicinėje medicinoje;

2) individo gyvybinių jėgų arba gyvybingumo lygmeniu;

3) psichiniu lygmeniu, kuris gali būti suprantamas kaip psichologinė arba emocinė sritis;

4) asmens lygmeniu – tai žmogaus dvasinis individualumas arba charakteris, kartais vadinamas ego.

 

Surašant išsamią ligos istoriją ir parenkant individualiai tinkančius vaistus, kad pacientas išgytų, būtinas gydytojo ir paciento bendradarbiavimas. Išgijimas yra bendras procesas, į kiekvieną jo žingsnį gydytojas įtraukia pacientą ir jis aktyviai dalyvauja.

Produktas

Antroposofiniai vaistai gaminami laikantis antroposofinės farmacijos principų ir procesų metodų. Kai kurie jų naudojami homeopatijoje, o kai kurie – nehomeopatiniai procesai – atspindi žmonių ir gamtos pasaulio tarpusavio ryšį. Jų gamyba reglamentuota pagal gerosios gamybos praktikos (GGP) standartus, o kokybė kontroliuojama remiantis oficialių farmakopėjų kriterijais ir parametrais.

Atraskite daugiau

Sveikata yra nuolatinis procesas

Salutogenezė, kaip sveikatos stiprinimo mokslas, orientuota į veiksnius, palaikančius žmogaus sveikatą, o ne į veiksnius, sukeliančius ligas.

Salutogenezė

Unikali farmacija

Mūsų išskirtinis gamybos būdas remiasi trimis esminiais elementais.

Gamybos procesai

Atkurkite pusiausvyrą

Terapinis procesas antroposofinėje medicinoje yra pagrįstas keturiais subalansuotais principais.

Terapijos metodai