Vaistų gamybos procesas

Labai kokybiškos medžiagos ir unikalūs gamybos procesai užtikrina aukščiausią vaistų kokybę

Gamindami vaistus naudojame tik aukščiausios kokybės ir patvirtintos kilmės žaliavas. Siekdami išlaikyti šį aukštą standartą, vaistinius augalus auginame savo vaistinių augalų soduose. Mūsų vaistinių preparatų apdorojimo procesas atitinka farmakopėjų nuostatas ir normatyvinius reikalavimus, o mūsų išskirtinis gamybos procesas grindžiamas trimis pagrindiniais elementais: specialiu ritminiu procesu, laipsniško kaitinimo procesu ir mūsų unikaliu metalų ir mineralų apdorojimu.

Aukščiausios kokybės žaliavos iš mūsų sodų

Antroposofinėje medicinoje svarbu žinoti, kokiomis sveikatinamosiomis ypatybėmis išsiskiria sudedamosios medžiagos dalys, tačiau ne mažiau svarbi ir medžiagos kilmė bei jos tolesnis apdorojimas, t. y. visa biografija. Didžiausias dėmesys skiriamas kokybei, nuo kurios viskas priklauso, todėl svarbiausiais visų vaistinių medžiagų prioritetais laikome puikią kokybę, grynumą ir autentiškumą.

Augalų išsaugojimas

Siekdama tai užtikrinti „Weleda“ puoselėja savo vaistinių augalų sodus, įskaitant didžiausią vaistinių augalų sodą Europoje, kurio 16 akrų biodinamiškai tvarkomoje žemėje auga 180 rūšių vaistiniai augalai. Gydomosios šių augalų medžiagos sudaro „Weleda“ vaistų sudėtį, be to, mes dalyvaujame ekologiško ir kontroliuojamo vaistinių augalų auginimo projektuose visame pasaulyje, o prireikus kai kurių sudedamųjų medžiagų lankomės tikrinamose teritorijose, kuriose laukinių augalų sudedamosios dalys surenkamos patikimomis sąlygomis.

 

Kitos svarbios antroposofinių vaistų medžiagos gali būti neorganinės, gyvūninės kilmės ar gaunamos iš metalų. Šių žaliavų sudėtis gaminant vaistus ne mažiau reikšminga. Naudojamus metalus ir mineralus ne superkame gatavus, o paruošiame natūralius neapdorotus.

Vaistų gamybos procesai

Surinkus aukštos kokybės žaliavas, „Weleda“ vaistų kokybei ir ypatybėms taip pat svarbūs vaistų gamybos procesai, kuriuos jie pereina, bei specialūs jų sudėtyje esantys medžiagų deriniai. Pirmiausia žaliavas perdirbdami į vaistus laikomės atitinkamų farmakopėjos reikalavimų. Čia svarbios ir kokybės priežiūros priemonės bei reguliari valdžios institucijų kontrolė. Be to, dažnai imami ir tikrinami žaliavų mėginiai, siekiant užtikrinti, kad jos nebūtų užterštos pesticidais, sunkiaisiais metalais arba galbūt užkrėstos bakterijomis ir grybeliais.

„Weleda“ taiko tris išskirtinius žaliavų perdirbimo etapus: specialų ritminį procesą, laipsnišką kaitinimo procesą ir unikalų metalų ir mineralų apdorojimą. Be to, išsiskiriame trimis unikaliais gamybos procesais, kuriuos savo praktikoje naudoja tik „Weleda“: veidrodiniu metalizavimu (angl. metal mirror), metalų „vegetabilizacija“ ir Rh metodu.

Veidrodinis metalizavimas

Veidrodinis metalizavimas – tai atnaujinamasis tam tikro metalo apdorojimas. Šio gamybos proceso metu metalas suskystinamas, o tada garinamas nuolat didinant šilumą vakuume. Vykstant šiam procesui metalas nusėda ant stiklo kolbos sienelių ir atsispindi kaip metalinis veidrodis. Metalas, kuriam gali būti milijonai metų, išgryninamas ir atnaujinamas, o „naujojo“ metalo ypatybės tampa aktyvesnės ir veiksmingesnės nei „senojo“.

Metalų „vegetabilizacija“

Metalą „vegetabilizuojant“ iš mineralinės rūdos arba gamtoje randamo metalo gaminamas tirpus preparatas. Jis naudojamas kaip dirvožemio, kuriame auginami vaistiniai augalai, trąša. Žydėjimo laikotarpiu augalų derlius nuimamas ir kompostuojamas, o kitais metais šiuo kompostu tręšiama nauja tos pačios rūšies augalų lysvė. Šis procesas pakartojamas dar kartą, tuomet trečiosios kartos augalai perdirbami į vaistinį preparatą. Negyvas metalas tampa gyvybinio proceso dalimi – taip jo ypatybės sustiprėja ir tampa veiksmingesnės.

Rh metodas

Naudojant Rh metodą (Rh reiškia ritmą), iš šviežių augalų gaminami vandeniniai preparatai. Iš augalų išspaustos sultys pakartotinai kaitinamos iki 37 °C, o iš ryto ritmiškai suplakamos. Vakare jos atšaldomos iki 4 °C temperatūros ir vėl ritmiškai suplakamos. Taip fermentuoti preparatai sandariai uždaromi ir laikomi vėsioje vietoje, todėl jiems nereikalingi konservantai. Vandeniniai Rh tirpalai tiekiami tik nedidelėmis 20 ml dydžio pakuotėmis, atsižvelgiant į ribotą atidarytų pakuočių galiojimo laiką. Šis metodas ypač tinka ruošiant vaistus vaikams, kad nereikėtų kaip konservanto naudoti alkoholio.

Dar įdomesnės temos

Sveikata yra nuolatinis procesas

Salutogenezė, kaip sveikatos stiprinimo mokslas, orientuota į veiksnius, palaikančius žmogaus sveikatą, o ne į veiksnius, sukeliančius ligas.

Salutogenezė

Integruota medicinos sistema

Medicinos sistema, kuri papildo tradicinį vaistą. Antroposofija laikosi holistinio požiūrio ir naudoja tiek tradicinius, tiek antroposofinius vaistus.

Antroposofinė medicina

Atkurkite pusiausvyrą

Terapinis procesas antroposofinėje medicinoje yra pagrįstas keturiais subalansuotais principais.

Terapijos metodai