Mes rūpinamės viso pasaulio biologine įvairove

Gamindami natūralius odos priežiūros ir farmacinius produktus, kiekviename žingsnyje tausojame Žemės išteklius – nuo pat savo sodinamų sėklų. Taip mes saugome biologinę įvairovę ir rūpinamės dirvožemio sveikata visame pasaulyje.

Biologinė įvairovė būtina, kad Žemėje gyventi būtų gera

Kodėl biologinė įvairovė tokia svarbi? Tai milžiniška visų lygių gyvybės Žemėje įvairovė: nuo skirtingų ekosistemų, tokių kaip miškai, pievos ir ežerai, iki įvairiausių augalų ir gyvūnų rūšių. Skirtingų gyvybės formų sistema veikia viską, kas mūsų planetoje yra gyva, ir yra nepaprastai jautri. Jos pusiausvyra užtikrina mūsų gerovę. Štai dėl ko dedame visas pastangas, kad išsaugotume, apsaugotume ir padidintume biologinę įvairovę.

Biodinaminis auginimas: sveikas būdas ūkininkauti

Viskas, kas auga ir klesti mūsų soduose, auginama vadovaujantis biodinaminio ūkio principais. Be jokių abejonių, mes nenaudojame cheminių trąšų ar pesticidų. Mes žvelgiame į savo sodus kaip į ekosistemas, kuriose augalai, dirvožemis ir gyvūnai tarpsta tiek virš žemės, tiek ir po žeme. Mes norime, kad šie organizmai būtų sveiki ir gyventų harmoningai, nes tai vienintelis būdas užtikrinti, kad ir gamta, ir žmonės taip pat būtų sveiki. Mūsų pradininkai padėjo biodinaminio ūkio idėjai virsti tikrove. O dabar mes padedame savo žaliavų tiekimo partneriams perimti šį tvarų būdą ūkininkauti.

Gyvybė visada siekia įvairovės.
Ueli Hurteris, biodinaminio ūkio atstovas, „Weleda“ direktorių tarybos narys

Biodinaminės žemdirbystės ištakos

1924 m. Kobežycės dvare, netoli Vroclavo, dabartinės Lenkijos teritorijoje, grupė ūkininkų paprašė mokslininko ir filosofo Rudolfo Steinerio, vieno iš „Weleda“ įkūrėjų, patarimo. Ūkininkai buvo susirūpinę: pastebimai prastėjo jų derliaus kokybė, dirvos derlingumas ir augalų bei gyvulių sveikata. Ūkininkų prašomas R. Steineris pristatė paskaitų ciklą tema „Žemės ūkio klestėjimas“. Tai ir buvo ekologinio ūkininkavimo pradžia.

Mūsų įsipareigojimas dirvožemių kokybei

„Weleda“ tvarumo įsipareigojimas nėra tik aukštos kokybės ekologiškų žaliavų paieškos. Mums taip pat rūpi, kaip jos auginamos. Dirvožemis atlieka esminį vaidmenį: jis yra būtina sąlyga, kad augalai vystytųsi sveikai. Mūsų natūralūs ūkininkavimo metodai palaiko dirvą sveiką ir kupiną maistinių medžiagų turinčio humuso, suteikdami namus daugybei naudingų organizmų, tokių kaip sliekai. Jie paverčia dirvožemį derlingu, taigi sveiki augalai gali klestėti. Iš šių augalų išgauname vertingąsias medžiagas, kurias naudojame savo odos priežiūros ir vaistiniams produktams.

Mūsų sodai – klestinčios bioįvairovės ekosistemos

Mūsų aštuoni „Weleda“ vaistažolių sodai, išsibarstę skirtingose vietose, yra tikri biologinės įvairovės centrai. Štai čia mes auginame sveikus augalus, kuriuos naudojame savo vaistiniams preparatams ir natūraliai kosmetikai. Taikydami biodinaminio ūkininkavimo principus mes sukūrėme atsparias ekosistemas, kurios puikiai susidoroja su karščiu, lietumi ir sausra, tad jose gali klestėti biologinė įvairovė.

Savo sėklininkystės strategija norime padėti užtikrinti, kad ir ateities ūkininkai galės toliau naudoti ekologiškas sėklas.
Anette Engel, „Weleda“ žaliavų įsigijimo vadovė

Pareiga išsaugoti sėklų įvairovę

Sėklos turi būti apdulkinamos atvirame ore. Tai susiję su tuo, kad augalai, turintys tų pačių savybių, pavyzdžiui, išsiskiriantys atsparumu, gali būti vėl išauginami tik iš sėklų, kurios buvo apdulkintos atvirame ore. Taikydami savo sėklų strategiją, dedame pastangas išsaugoti biologinę įvairovę ir natūralių žaliavų egzistavimo galimybę. Dalis šių pastangų yra ir kitų iniciatyvų, tokių kaip „Save our Seeds“, palaikymas. Esame vieni iš Ekologiškų saulėgrąžų sėklų iniciatyvos (vok. Initiative Bio-Saatgut Sonnenblumen – IBS) įkūrėjų. Šios iniciatyvos tikslas – iš hibridinių sėklų veisti atvirame ore apdulkinamas ekologiškas sėklas. Taip pat esame nariai ir vieni asociacijos „Hortus officinarum“ įkūrėjų. Asociacija skatina biodinaminį ūkininkavimą ir veisia vaistinius augalus.

Mes rūpestingai auginame augalus jūsų gerovei

Biodinaminiame ūkyje svarbų vaidmenį atlieka kompostas, fermentuota dilgėlių „arbata“ ir kiti preparatai – visi jie užtikrina dirvos derlingumą. Rūpinantis dirvožemiu, mūsų tikslas yra ne išsekinti jį pernelyg intensyviai naudojant, bet aeruoti ir papildyti natūraliomis maistinėmis medžiagomis. Štai trys būdai natūraliai sustiprinti savo augalus ir padidinti jų atsparumą kenkėjams.

Ragų ir silicio oksido preparatas

Šį preparatą pagaminti sudėtinga. Smulkiai sumaltas kvarcas, šviesą kaupiantis mineralas, supilamas į karvės ragą ir užkasamas žemėje, kur paliekamas, kad jį veiktų saulė ir karštis. Tada mūsų sodininkai nedidelį kiekį šio preparato pila į vandenį ir ritmingai išmaišo. Tai padarius mišinys smulkia dulksna išpurškiamas ant augalų. Ragų ir silicio oksido preparatas stiprina augalus ir skatina jų sveiką vystymąsi. Tai lygiai tas pat kaip žmonėms sveika mityba, svarbi stiprinant imuninę sistemą.

Kompostas

Komposte viskas baigiasi ir vėl iš naujo prasideda. Viskas, kas lieka ravint mūsų sodo lysves ir laukus, taip pat nuėmus derlių, panaudojama tinkamai. Kompostuojamos sodo atliekos virsta maistinių medžiagų kupinu humusu.

Fermentuota dilgėlių „arbata“

Savo sodų augalams sustiprinti naudojame geliančių dilgėlių preparatą. Tai ir natūralus būdas atbaidyti kenkėjus, ir augalinio pagrindo skystos trąšos. Dilgėlių „arbata“ gaminama šviežias dilgėles sumerkiant į vandenį ir paliekant saulės atokaitoje – taip joms leidžiama fermentuotis maždaug dvi savaites. Gautas preparatas skiedžiamas vandeniu ir purškiamas ant augalų.