Ita Wegman

Įžvalgi moteris, turėjusi tvirtą medicininio gydymo reformos viziją.

I. Wegman įmonei „Weleda“ ir su ja susijusiems siekiams skyrė daug savo sugebėjimų. Ji buvo nepaprastai energinga ir savimi pasitikinti asmenybė, išsiskyrusi puikiu gebėjimu teoriją paversti praktika, be to, dažnai ji buvo tas asmuo, kuris spręsdavo finansinius reikalus, – ji visada sugebėdavo gauti reikiamų lėšų, kai jos buvo reikalingos. Arlesheime ji įkūrė kliniką ir klinikinės terapijos institutą, kurie vėliau tapo įmone „Weleda“. Medicininiu požiūriu ji buvo artima R. Steinerio kolegė, o jos varomoji antroposofinės medicinos kūrimo jėga bei naujos gydymo ir praktikos idėjos buvo būtinos sėkmingai įmonės plėtrai.

Novatoriškas gyvenimas

Ita Wegam (1876 m. vasario 22 d. – 1943 m. kovo 4 d.) gimė Vakarų Javoje, dabartinės Indonezijos teritorijoje. Ji buvo vyriausia duktė olandų kolonistų šeimoje. XIX a. pabaigoje ji atvyko į Europą studijuoti gydomosios gimnastikos ir masažo. 1902 m., būdama 26-erių, I. Wegman pirmą kartą susipažino su R. Steineriu, o po penkerių metų įstojo į medicinos mokyklą Ciuricho universitete, jau dažnai vesdama medicinos disciplinų pamokas studentėms. 1911 m. jai buvo įteiktas gydytojo diplomas su moterų gydymo specializacija ir ji ėmėsi tuometinės medicinos praktikos. 1917 m. pradėjusi nepriklausomą medicininę veiklą I. Wegman, laikydamasi R. Steinerio nurodymų ir naudodama amalų ekstraktą, sukūrė vaistą nuo vėžio. Šis pirmasis vaistas, kurį ji pavadino iskaru (Iscar), vėliau buvo pervardytas į iskadorą (Iscador) ir tapo patvirtintu vaistu nuo vėžio Vokietijoje ir daugelyje kitų šalių.

Įkurta klinika ir terapijos namai veikia ir dabar

1920 m. I. Wegman įsigijo žemės sklypą Arlesheime, ten kitąmet atidarė savo kliniką, vadinamąjį Klinisch-Therapeutisches Institut, arba Klinikinės terapijos institutą. Prie instituto, kuris toliau nuolat augo kaip pirmasis antroposofinės medicinos centras, veiklos prisijungė ir nemažai kitų gydytojų. Vėliau Arlesheime ji įkūrė gydymo namus sutrikusio intelekto vaikams, vadinamąjį Haus Sonnenhof. Maždaug tuo pačiu metu I. Wegman kartu su R. Steineriu ir O. Schmiedeliu sukūrė antroposofinės medicinos principus ir įsteigė įmonę „Weleda“.

 

Apie 1923 m. R. Steineris paprašė I. Wegman prisijungti prie naujai reformuotos antroposofų draugijos vykdomosios tarybos Gėteanume, esančiame Dornacho mieste, Šveicarijoje. Ji taip pat tapo Gėteanumo tyrimų centro medicinos skyriaus direktore.

Atraskite daugiau

35 metus jis dirbo „Weleda“ direktoriumi

O. Schmiedelis ir šiandien yra žinomas kaip pavyzdinis farmacijos pradininkas.

Oskaras Schmiedelis

Pasaulinis tyrimo metodas

Antroposofiją sukūrė austrų gamtininkas, mokslininkas ir filosofas Rudolfas Steineris kartu su bendraminčiais.

Antroposofija

Vyras su vizija

„Weleda“ filosofijos pradininkas ir dvasinis įkūrėjas. Jis buvo naujo gydymo proceso vizija, kuri sekė antropologines sąlygas, kad sukonkretinti medicinos produkciją.

Rudolfas Steineris