Nuo 1921 metų

"Weleda" - kompanija įkvėpta antroposofijos

Viskas prasidėjo nuo ligoninės ir vaistų gamybos laboratorijos. Jas įkūrė olandų gydytoja, austrų filosofas bei chemikas ir farmacininkas iš Miuncheno. Dabar ji tapo viena iš pasaulyje pirmaujančių holistinės, natūralios, ekologiškos kosmetikos ir antroposofiniam gydymui skirtų vaistų gamintojų. Mūsų šūkis „Gamtos ir žmogaus darna“ yra daug daugiau nei posakis – tai autentiška pasaulėžiūros sistema, naudojama nuo pat įmonės įkūrimo.

Kaip tai prasidėjo

Maždaug 1920-aisiais trys intelektualiniai ir dvasiniai pionieriai nutarė suteikti konkrečią formą naujoms idėjoms, išsisklaidžiusioms kaip skirtingos antroposofinio mokymo ir mokslinių tyrimų veiklos gijos. 1921 m. dr. Ita Wegman (1876–1943 m.) Šveicarijos mieste Arlesheime įsteigė klinikinių tyrimų ir gydymo institutą, ligoninę, kurioje sergantiems pacientams buvo skiriami antroposofiniai vaistai.

 

Vienoje gimęs chemikas Oskaras Schmiedelis (1887–1959 m.) jau buvo dirbęs ir kartu su dr. Wegman, ir Rudolfu Steineriu (1861–1925 m.), kai Miuncheno universitete studijavo chemiją, ir tikrai dirbo su dr. Wegman gaminant pirmąjį amalų preparatą vėžiui gydyti, kuris naudojamas ir šiandien.

Pirmieji revoliucinės idėjos produktai

1920 - 1923

Šie trys pionieriai pirmuosius vaistinius preparatus sukūrė remdamiesi koncepcija, suformavusia šiandieninę „Weleda“ produktų gamybos filosofiją – medicina turi suteikti esminį postūmį paties organizmo gydomosioms galioms. Šia revoliucine idėja buvo numatyta tai, ką patvirtina dabartiniai netradicinės medicinos tyrimai: holistinės sudėties vaistiniai preparatai, skatinantys patį organizmą išgyti, iš tiesų jį gali suaktyvinti.

 

1920 m. R. Steineris ir I. Wegman Šveicarijos mieste Arlesheime įkūrė įmonę „Futurum AG“, o Vokietijos mieste Štutgarte „Der Kommende Tag AG“ – ribotos atsakomybės bendroves, skirtas ekonominėms ir dvasinėms vertybėms vystyti. Abiejose įmonėse buvo įsteigti chemijos ir farmacijos skyriai, kuriuose dirbo chemikai, gydytojai ir farmacininkai. Įmonių tikslas buvo užtikrinti finansinius išteklius mokyklos Freie Waldorfschule, dar vadinamos Steinerio mokykla, veiklai Štutgarte ir Šveicarijos miesto Dornacho dvasinio mokslo mokyklai, įsikūrusiai Gėteanumo (Goetheanum) pastato, stulbinama architektūra išsiskiriančio pasaulinio antroposofinio judėjimo centro ir Visuotinės antroposofų draugijos centro, patalpose.

Vyras su vizija

„Weleda“ filosofijos pradininkas ir dvasinis įkūrėjas.

Rudolfas Steineris

Ji teoriją pavertė praktika

Įžvalgi moteris, turėjusi tvirtą medicininio gydymo reformos viziją.

Ita Wegmann

35 metus jis dirbo „Weleda“ direktoriumi

Savimi pasitikintis žmogus, inicijavęs antroposofinių vaistų ir kosmetikos gamybą.

Oskaras Schmiedelis

Pasaulinis tyrimo metodas

Ši tyrimo metodika padarė įtaką švietimui, architektūrai, menui ir medicinai.

Antroposofija

Nuo 1921 metų

1921 m. „Futurum AG“ perėmė tyrimų laboratoriją Gėteanume, kuriai vadovavo dr. O. Schmiedelis, ir sujungė su chemijos ir vaistų gamybos laboratorija, vadovaujama farmacininko Ernsto Heimo. Tų pačių metų rugpjūtį įmonė persikėlė į naujas patalpas šalia esančiame Arlesheimo mieste ir nuo tada prasidėjo dabartinės „Weleda AG“ istorija. Nuo to laiko pagrindinis dėmesys buvo skiriamas vaistinių preparatų ir natūralios kosmetikos gamybai, vadovaujantis holistiniu požiūriu į žmones, visuomenę ir gamtą. Per metus „Weleda“ asortimentą jau sudarė 120 skirtingų produktų, o dvi įmonės dėl finansinių priežasčių susijungė ir tapo „International Laboratories and Clinical Therapeutic Institute Arlesheim AG“.

"Weleda" pristatymas

1924 - 1933

Apie 1924-uosius pasaulyje didėjo vaistinių preparatų ir natūralios kosmetikos paklausa, todėl buvo įsteigtos kelios „Weleda“ antrinės įmonės. Pirmoji buvo įsteigta 1924 m. Prancūzijoje, 1925 m. – Nyderlanduose ir Didžiojoje Britanijoje, dar kitais metais – Austrijoje ir Čekoslovakijoje, o 1931 m. ir JAV.

 

1928 m. įmonės pavadinimui „Weleda“ buvo pasiūlytas ir pritaikytas germanų gydytojo ir pranašo Veledos vardas. R. Steineris asmeniškai sukūrė logotipą, kuris naudojamas ir šiandien. Jame matoma stilizuota lazda ir Asklepijaus gyvatė, simboliškai ir mitologiškai susijusi su gydymu. Davimo ir gavimo simbolis yra apsivijęs aplink lazdą ir simbolizuoja medicininį ir socialinį „Weleda“ požiūrį.

 

Klasikinių produktų plėtra

Dešimtmečio pabaigoje įmonėje „Weleda“, esančioje Švabijos Gmiunde, dirbo dvylika žmonių. Šį pirmąjį įmonės gyvavimo dešimtmetį buvo sukurtos klasikinės priemonės, kurios tarp „Weleda“ klientų populiarios ir šiandien. Dabartiniame kataloge ir svetainėje galima rasti plaukų aliejų su rozmarinais (1922 m.), kalcio junginį (1924 m.), beržų lapų eliksyrą (1924 m.), masažo aliejų su arnikomis (1926 m.), maitinamąjį kūno kremą (1927 m.) ir vonios pienelį su spygliuočiais (1927 m.).

 

Nuo 1932 m. „Weleda“ savo klientams pradėjo teikti informaciją periodiniame leidinyje, vadinamame „Weleda Nachrichten“, šiandieniniame „Weleda“ žurnale. Per karą jis buvo uždraustas, o dabar jo tiražas – pusė milijono vienetų.

1933 - 1976

Kaip šveicarų kompanija, „Weleda“ Antrąjį pasaulinį karą išgyveno beveik nenukentėjusi. Europos ekonominio pakilimo metu šeštajame ir septintajame dešimtmetyje jos asortimentas išsiplėtė. Atsirado tokios naujos klasikinės priemonės kaip arbata, skatinanti laktaciją (1950 m.), šaltalankių eliksyras (1955 m.), odos tonikas (1959 m.), skutimosi kremas (1960 m.), vonios pienelis su levandomis (1961 m.), pėdų balzamas (1962 m.) ir kaštonų šampūnas (1966 m.). 1960 m. į rinką išleidus vaikišką kūno aliejų su medetkomis, buvo padėti pamatai sėkmingai kūdikių ir vaikų kūno priežiūros linijai, gaminamai biodinamiškai išaugintų medetkų pagrindu.

"Weleda" visame pasaulyje

1952 m. „Weleda France“ taip pat išsiplėtė, įkūrusi naują gamybos vietą Sent Luiso mieste, Elzase. Vėliau tarptautiniai filialai buvo įsteigti ir Italijoje (1953 m.), Naujojoje Zelandijoje (1955 m.), Švedijoje (1956 m.), Brazilijoje (1959 m.) bei Argentinoje (1965 m.).

1976 m. įvyko svarbus persilaužimas, „Weleda“ darbuotojams pradėjus dirbti su Vokietijos homeopatinės farmakopėjos monografijomis. Nuo tada „Weleda“ yra atsakinga už informacijos teikimą apie visus vaistus, kurie gaminant apdorojami mineralais, šiluma ir ritmiškumo metodu.

1977 - 2004

Apie 1992-uosius „Weleda“ dalyvavo 30 šalių rinkose. Jos didelį asortimentą sudarė daugiau nei 10 tūkst. produktų. Žmonės darėsi vis labiau ekologiškai išprusę, todėl didėjo natūralios kosmetikos paklausa, dėl kurios buvo peržiūrėti senų produktų receptai ir sukurta naujų. Be to, devintajame ir dešimtajame dešimtmetyje buvo įsteigta daugiau tarptautinių antrinių įmonių: 1992 m. – „Weleda Chile“, 1993 m. – „Weleda Peru“, 1999 m. – „Weleda Japan“, 2000 m. – „Weleda Slovakia“ ir 2004 m. – „Weleda Finland“.

Vis dar pradininkai

2006 - iki šiandien

2006 m. „Weleda France“ atidarė „Espace Weleda“, geros savijautos oazę su išskirtinėmis SPA gydyklomis ir parduotuvėmis, neskaitant visų kitų dalykų.

 

2007 m. „Weleda“ ir kiti pirmaujantys natūralios kosmetikos gamintojai įkūrė pelno nesiekiančią organizaciją „NaTrue“, kuri tarptautiniu mastu nustato aiškias termino „natūrali kosmetika“ naudojimo gaires, o vartotojui užtikrina skaidrumą išduodama „NaTrue“ sertifikatą.

 

2011 m. „Weleda“ šventė 90 metų augimo ir tvarumo užtikrinimo jubiliejų. Šiuo metu esame viena žinomiausių antroposofinių vaistų tiekėjų ir pagrindinė natūralios kosmetikos tiekėja. Šiandien visame pasaulyje „Weleda“ dirba apie 2 tūkst. nuolatinių darbuotojų, iš kurių 70 proc. – moterys. Be to, „Weleda“ bendradarbiauja su daugeliu kitų įmonių ir partnerių tokiose srityse kaip moksliniai tyrimai, mažmeninė prekyba ir žaliavų derliaus nuėmimas.

Kuriame istoriją galvodami apie save paveldą

Viso gyvavimo metu įmonės „Weleda“ veikla visame pasaulyje buvo vystoma dėl atsidavusių žmonių ir jų komandinio darbo. Kuriant kitas nacionalines įmones atsirado kitokio pobūdžio globalizacija – daugelyje šalių, kuriose įmonė šiandien veikia, antrinių įmonių steigimą paskatino antroposofinių vaistų ir natūralios kosmetikos poreikį išsakę pacientai, gydytojai ir farmacininkai.

 

„Weleda“ visada buvo ištikima sau, steigėjams ir savo vertybėms. Nuo tada, kai 1921-aisiais atvėrė duris gydymui ir kūno priežiūrai, „Weleda“ iki šiol veikia vadovaudamasi tais pačiais principais ir kaip pasaulio verslo prekių ženklas, ir socialiniu, aplinkosauginiu bei ekonominiu lygmeniu. 

Atraskite daugiau

Sėkmės istorija paremta tvirtais principais

Kai tik buvo įkurta, "Weleda" siekė save tikslų, kurie kilo iš įmonės principų. Mūsų produktai skirti žmonių asmeniniam tobulėjimui bei išlaikyti, skatinti ir atstatyti sveikatą, kad pasiekti subalansuotą gyvenimo būdą.

Kas mes esame

Grožis tarp kūno, proto bei sielos balanso

"Weleda" prižada stimuliuoti bei įkvėpti jūsų kūna, protą ir sielą. Taip pat, mes palaikome jus, kuriant savo unikalų gybybiškumo šaltinį.

Natūralus grožis

Integruota medicinos sistema

Medicininės terapijos srityje „Weleda“ stengiasi laikytis holistinio požiūrio. Savo žinias ir patirtį grindžiame antroposofinės medicinos – gydymo sistemos principais, kuriuos sukūrė filosofas Rudolfas Steineris ir gydytoja Ita Wegman.

Holistinė sveikata

„Weleda“ atsidavimas trims tvarumo sritims

Turime padaryti viską, kad palaikytume tinkamą gyvenimo lygį visiems, kurdami etišką ekonomiką, kuri kuria, o ne mažina vertę.

Tvarumas