Oskaras Schmiedelis

Savimi pasitikintis žmogus, inicijavęs antroposofinių vaistų ir kosmetikos gamybą.

Dr. Oskaras Schmiedelis (1887 m. spalio 30 d. – 1959 m. gruodžio 27 d.) buvo vaistininkas, antroposofas, terapeutas, „gėtiškasis“ mokslininkas ir teosofas. Jis studijavo chemiją Miuncheno universitete, o vėliau įstojo į Teosofų draugiją. 1907 m. išklausęs R. Steinerio paskaitą tapo jo asmeniniu mokiniu, o 1912 m. įkūrė cheminę-teosofinę laboratoriją, kurioje antroposofiniu būdu buvo tyrinėjamos augalų spalvos. Kad galėtų gaminti kosmetikos priemones, 1913 m. jis įsteigė savo laboratoriją.

Pirmi antroposofinės medicinos produktai

Netrukus R. Steineris paprašė O. Schmiedelio perkelti savo laboratoriją į Dornachą. Čia, įsikūręs primityvioje pašiūrėje, jis padėjo atlikti pirmojo Gėteanumo apdailą, be to, tuo pačiu metu jau buvo pradėjęs gaminti savo antroposofinius vaistus. Nuo 1919 m. prasidėjo intensyvi vaistinių preparatų gamyba, pirmiausia padedant dr. I. Wegman, o vėliau dr. Ludwigui Nollui (1872–1930 m.), kartu su juo jis sukūrė visą papildų asortimentą.

35 metus jis dirbo „Weleda“ direktoriumi.

O. Schmiedelis pradėjo vadovauti „Weleda“ mokslinių tyrimų ir gamybos skyriui, o 1924 m. tapo visos įmonės direktoriumi. Juo liko iki pat savo mirties 1959 metais.

 

O. Schmiedelis ir šiandien yra žinomas kaip pavyzdinis farmacijos pradininkas. Būtent jis įkūrė antroposofinę laboratoriją ir pradėjo kosmetikos ir vaistinių preparatų gamybą. Būtent jis paprašė R. Steinerio rengti medicinos kursus gydytojams – tai buvo veikla, kuri labiausiai ir įsuko antroposofinės medicinos vystymosi ratą.

 

Atraskite daugiau

Vyras su vizija

„Weleda“ filosofijos pradininkas ir dvasinis įkūrėjas. Jis buvo naujo gydymo proceso vizija, kuri sekė antropologines sąlygas, kad sukonkretinti medicinos produkciją.

Rudolfas Steineris

Pasaulinis tyrimo metodas

Antroposofiją kartu su bendraminčiais kolegomis sukūrė filosofas ir gamtos mokslininkas R. Steineris.

Antroposofija