Gyvenimo laikotarpiai

Tai taip pažįstama ir akivaizdu, kad dažnai net nepastebime, kad mus supantis pasaulis nuolat ritmiškai keičiasi ir vystosi. Kaip metų laikai keičiasi pagal gamtos ciklą, taip ir mūsų organizmuose nuolat vyksta periodinė kaita. Pasibaigus kiekvienam septynerių metų ciklui mūsų kūno ląstelės atsinaujina ir kas septynerius metus sąmonė turi galimybę smarkiai vystytis.

 

Antroposofija pripažįsta šiuos septynerių metų ciklus, į kuriuos dalijamas mūsų gyvenimas, ir parodo, kaip juos išgyvenant gali išryškėti skirtingi žmogaus prigimties aspektai. Per pirmuosius tris septynerių metų laikotarpius (nuo 0 iki 21 metų) žmogaus organizmas vystosi nuo kūdikystės iki pilnametystės. Pasibaigus šiam fizinio vystymosi laikotarpiui, ateina kiti trys septynerių metų laikotarpiai (nuo 21 iki 42 metų), kai vystosi mūsų dvasia arba siela. Šiuo periodu mes savęs klausiame: kas aš esu? Kaip noriu gyventi? Kuo mano polinkiai ir gebėjimai skiriasi nuo kitų? Tarp 42 ir 63 metų palaipsniui vystosi protas ir vadinamasis „aukštesnysis aš“. Šiuo gyvenimo laikotarpiu vis daugiau tarnaujame kitiems žmonėms ir galime pasidalyti savo žiniomis, kad padėtume ir patartume kitiems. Šie pokyčiai ne visada vyksta spontaniškai ar jaučiant ramybę ir pasitenkinimą. Kartais asmeninį tobulėjimą paskatina sukrėtimai ir krizės. Kuo tai gerai? Jei šiuos pokyčius priimame sąmoningai, suprasdami, kad jie vyksta, turime puikią progą savo gyvenimą aktyviai pakreipti nauja linkme.

Pagal „Weleda“ filosofiją senėti yra natūralu – mes nenorime to sustabdyti ir nesiekiame, kad kas nors taptų jaunesnis. Užuot tai darę, trokštame, kad mūsų klientai galėtų gerai jaustis ir puikiai atrodyti, todėl skatiname švytėti vidiniu grožiu kiekviename gyvenimo etape. Mums svarbu, kad švytėjimas sklistų iš vidaus į išorę.

Gyvenimas tarp kraštutinumų

Odos poreikiai esant 21–28 metų

Suaugę jauni žmonės gyvena spalvingiausią savo gyvenimo laikotarpį. Pagaliau tapę gana savarankiški jie bando išsiaiškinti, ką šis pasaulis gali pasiūlyti, o jų gyvenime daug kas keičiasi. Šiuo gyvenimo tarpsniu blaškomasi tarp atradimų jaudulio ir saugumo troškimo. Šie nuolatiniai pokyčiai dažnai atsispindi odoje, kuri gali pasidaryti arba sausa ir jautri, arba nešvari ir linkusi į uždegimus.

 

Vilkdalgiai išsiskiria įgimtu gebėjimu subalansuoti kraštutinumus. Šių augalų stiebas taip gerai reguliuoja drėgmę, kad jie gali ir puikiai augti pelkėje, ir be didelių pastangų iškęsti itin sausringus periodus. Kaip vieni svarbiausių mūsų odos priežiūros asortimento augalų, būtent šias ypatybes vilkdalgiai suteikia ir odos priežiūros priemonėms, skirtoms suaugusiems jauniems žmonėms. Jie palaiko odos savireguliaciją ir padeda jai grąžinti sveiką drėgmės pusiausvyrą.

Iris Tagespflege

Dieninis drėkinamasis kremas su vilkdalgiais

Intensyvus sausos ir labai sausos 20-mečių odos drėkinimas.
Iris Feuchigkeitspflege

Dieninė drėkinamoji emulsija su vilkdalgiais

Natūralus kasdienis drėkiklis normaliai ir mišriai odai.
Nachtkerze Nachtpflege

Naktinis drėkinamasis kremas su vilkdalgiais

Sodrus naktinis kremas sausai 20-mečių odai.

Gyvenimo žydėjimas

Odos poreikiai esant 28–42 metų

Sulaukę 30 metų suprantame, kad gyvenimas turi gilesnę prasmę. Ne tiek svarbu kuo daugiau patirti, kiek tos patirties kokybė ir poveikis. Darbas, šeima, laisvalaikis, draugystė – šiuo gyvenimo laikotarpiu vienu metu stengiamės suderinti daugybę poreikių. Emociškai dažnai blaškomės nuo jaunatviško energingumo iki suaugusiųjų ramybės. Mūsų oda išgyvena panašius pokyčius – ji vis dar jauna ir elastinga, tačiau joje jau atsiranda pirmosios mimikos raukšlelės ir ji nebe taip greitai prisitaiko prie stresinės būsenos kaip anksčiau. Šiame gyvenime etape odai reikalingą harmoniją ir regeneraciją gali pasiūlyti gražiosios laukinės rožės. Rožės – švelnios ir kartu ištvermingos, jose dera priešingybės ir subalansuojami svyravimai. Mūsų veido ir kūno priežiūros priemonių asortimente su laukinėmis rožėmis erškėčių (rosa mosqueta) vaisių sėklų aliejus palaiko odos struktūrą ir padeda išlaikyti drėgmę. Be to, laukinės rožės odą šiek tiek stangrina, todėl sumažėja pirmosios raukšlelės.

Wildrose Tagespflege

Dieninis kremas nuo raukšlių su laukinėmis rožėmis

Veiksminga priežiūra, apsauganti 30-mečių odą nuo pirmųjų senėjimo žymių.
Wildrose Augenpflege

Paakių kremas nuo raukšlių su laukinėmis rožėmis

Švelni, bekvapė priežiūra gležnai paakių odai, kai jums per 30 metų.
Wildrose Nachtpflege

Naktinis kremas nuo raukšlių su laukinėmis rožėmis

Sodrus naktinis maitinamasis ir raminamasis veido kremas.
Wildrose Feuchtigkeitspflege

Emulsija nuo raukšlių su laukinėmis rožėmis

Lengvas drėkiklis, raminantis ir saugantis odą, kai jums per 30 metų.

Gyvenimas visais savo aspektais

Odos poreikiai esant 42–56 metų

Kuo vyresni tampame, tuo turtingesnė mūsų patirtis. Esame įsitvirtinę gyvenime, abiem kojomis stovime ant žemės, sukamės įvykių sūkuryje, esame išsiugdę asmeninę charizmą, t. y. tai, kas vadinama charakteriu. Anksčiau gyvenime daugiausia žvelgėme į ateitį, o dabar daugiau įsisąmoniname savo praeities svarbą. Tačiau šis gyvenimo etapas nėra status quo, tai daugiau atsparos taškas, kuriame gali atsirasti naujų krypčių.

 

Granatai – augalai, puikiai atspindys šią pusiausvyros būseną. Jų vystymosi etapai nevyksta iš eilės, kaip kituose augaluose, jie vyksta tarpsniais ir tuo pačiu metu. Kiekvienu augalų gyvavimo periodu matoma ir jų augimo praeitis, ir ateitis. Štai kodėl aktyvios sudedamosios granatų medžiagos taip tinka šio amžiaus tarpsnio odai. Šiuo laikotarpiu oda nebe taip gerai sulaiko drėgmę, greičiau tampa sausa, praranda stangrumą ir elastingumą. Mūsų veido ir kūno priežiūros priemonės su granatais nuostabiai reaguoja į šiuos pokyčius ir palaiko odos regeneraciją, aktyvina ląstelių atsinaujinimą.

Granatapfel Tagespflege

Dieninis stangrinamasis kremas su granatais

Išsaugotas odos švytėjimas, peržengus 40 metų.
Granatapfel Serum

Stangrinamasis serumas su granatais

Intensyvus serumas, padedantis stiprinanti ir saugoti odą, kai peržengiate 40 metų.
Granatapfel Nachtpflege

Naktinis stangrinamasis kremas su granatais

Naktinė odos priežiūra, peržengus 40 metų.

Naujos kryptys ir pradžios

Odos poreikiai, kai jums daugiau nei 56 metai

Dešimtmečius sukęsi savo kasdieniame gyvenime, įvykdėme įsipareigojimus šeimai ir realizavomės darbe. Šiuo laikotarpiu daugelis iš mūsų savo gyvenime pradeda ieškoti naujų intelektinių ir dvasinių aspektų. Dabar, kai pagaliau turime daugiau laiko sau, savo dėmesį galime nukreipti nuo „aš privalau“ į „aš galiu“ arba „aš noriu“. Brandi moteris pradeda atitolti nuo ankstesnio įprasto gyvenimo ir naudojasi atsirandančiomis galimybėmis. Ji pasikliauja savo patirtimi ir intuicija ir pradeda gyventi naujai kaip unikalaus charakterio asmuo.

 

Aukso žiedais žydinčios nakvišos taip pat išsivadavo iš įprasto augalų pasaulio ritmo, išsiskleisdamos atėjus nakčiai. Jos skatina brandžią moterį pajusti save iš naujo, palaikydamos jos odos sveikatą ir leisdamos atsiskleisti individualumui. Nakvišos veikia kartu su brandžia oda, linkusia sausėti, trauktis ir raukšlėtis, ir suteikia jai regeneracinių impulsų, stimuliuojančių, stabilizuojančių, stiprinančių odos barjerą ir suteikiančių jai naujo pobūdžio spindesio.