Mūsų istorijos pradžia – vizija

Kaip mūsų pradininkai sugebėjo atskleisti naujus medicinos ir odos puoselėjimo horizontus ir kaip vis dar įkvepia mus šiandien. Taigi sveikata ir grožis gali skleistis harmonijoje su gamta ir žmogumi.

Mūsų vizija – sveikas pasaulis

Prieš įkurdamas „Weleda“, 1920 m. Rudolfas Steineris surengė pirmuosius gydytojams skirtus kursus. Paskaitų ciklą parengė chemikas Oskaras Schmiedelis. Kitais metais perimta Oskaro Schmiedelio įkurta Laboratorija Goetheanum, esanti Šveicarijoje. Vokietijos mieste Švabijos Gmiunde pradėta komercinė vaistų ir odos priežiūros produktų gamyba. Tais pačiais metais Ita Wegman Šveicarijoje įkūrė tai, kas dabar vadinama Arlesheimo klinika. Remdamiesi naujomis antroposofijos įkvėptomis idėjomis, mūsų pradininkai sukūrė drąsią žmones ir gamtą suartinančią viziją.

Kas yra antroposofija?

Antroposofija tiria ryšius. „Weleda“ suvokimas, koks yra žmones ir augalus siejantis harmoningas ryšys, leidžia kurti geresnius natūralius produktus. Antroposofinė medicina į žmogų žvelgia holistiškai ir skatina sveiką kūno, proto ir dvasios pusiausvyrą.

Mūsų pavadinimas – „Weleda“ – atskleidžia gilų žmogaus ir gamtos santykį. „Veleda“ – tai vardas, kurį kadaise suteikdavo išmintingoms, gydyti gebėjusioms moterims.

Kas įkvėpė mūsų pradininkus?

„Weleda“ įkūrė žmonės, kurie troško geresnės ateities ir ieškojo naujų krypčių. Gydytoja Ita Wegman ir filosofas, mokslininkas Rudolfas Steineris pripažino, kad gamta stipriai susijusi su žmogaus kūnu, protu ir dvasia. Jie ėmėsi gaminti vaistus ir kūno priežiūros produktus, naudodami natūralias sudedamąsias medžiagas. Ryšį tarp žmonių bei gamtos galima išvysti ir pajusti iš mūsų produktų, kuriuos kuriame jūsų sveikatai ir grožiui, taip pat iš to, kaip mes dirbame.

Nuo medicinos kurso iki vaistažolių sodo

  • 1920 m. Rudolfas Steineris parengė paskaitų ciklą, skirtą gydytojams ir medicinos studentams. Žinomi kaip pirmieji kursai gydytojams, jie žymi antroposofinės medicinos pradžią.
  • 1920 m. rugsėjį gydytoja Ita Wegman Arlesheimo mieste, Šveicarijoje, įsigijo „mažą namelį su didele obelimi“. 1921 m. jis tapo pirmąja pasaulyje antroposofine klinika – Arlesheimo klinika (taip pat žinoma kaip Itos Wegman antroposofinė klinika).
  • 1921 m. Vokietijos mieste Švabijos Gmiunde pradėta komercinė farmacinių preparatų ir odos priežiūros produktų gamyba.
  • 1922 m. Švabijos Gmiunde įkurtas pirmasis vaistažolių sodas. Šiandien mes vaistinius augalus puoselėjame aštuoniuose „Weleda“ soduose, išsibarsčiusiuose po visą pasaulį, vadovaudamiesi biodinaminio ūkio principais.

Mūsų produkcija – visame pasaulyje

Gydytojai, farmacininkai ir kiti bendraminčiai suvieniję jėgas visame pasaulyje įkūrė atskirus „Weleda“ padalinius. Šiandien mūsų vaistinių preparatų ir natūralios kosmetikos galite rasti daugiau nei 50-yje šalių. Bendrovė „Weleda“ antrinių įmonių turi 20-yje valstybių. Žaliavas gauname iš viso pasaulio. Būdami Etiškos bioprekybos sąjungos (UEBT) vieni iniciatorių ir narių, užtikriname, kad visose mūsų natūralių žaliavų tiekimo grandinėse būtų taikomi griežti etiniai kriterijai. Vadovaudamiesi biodinaminio ūkio principais, vaistinius augalus auginame aštuoniuose „Weleda“ soduose visame pasaulyje.