grožis

Granatai – veiksminga sudedamoji medžiaga, naudojama odos priežiūros priemonėse ir kosmetikoje

Veiksmingos veikliosios medžiagos, kuriose gausu antioksidantų

Iš granatų išgaunamos veikliosios medžiagos naudojamos daugybėje stangrinamųjų odos priežiūros priemonių. Dėl savo naudingųjų savybių granatai yra laikomi itin veiksminga priemone, padedančia išsaugoti glotnią odos išvaizdą. Jie skatina natūralius odos regeneracijos procesus, kovoja su laisvaisiais radikalais ir skatina ląstelių atsinaujinimą.

Granatų kilmė

Granatas (Punica granatum) yra vienas iš ilgiausiai kultivuojamų augalų pasaulyje – jis auginamas jau apie 5000 metų. Augalas kilęs iš pietvakarių Azijos, tiksliau – Irano ir Afganistano. Šiuo metu daugiausia granatų užauginama Viduržemio jūros regione, Artimuosiuose Rytuose, Indijoje ir Pietų Amerikoje. Daugelyje religijų ir kultūrų granatas nuo senų laikų laikomas gyvenimo, vaisingumo ir jėgos simboliu. Atšiaurioje gimtojoje Rytų aplinkoje jis simbolizuoja gausą ir gyvybingumą. Granatmedis gali išaugti iki penkių metrų aukščio ir žaliuoti 200 metų ar dar ilgiau. Jo vaisiai neatrodo išskirtinai, tačiau yra tvirti, iš išorės – kieti, odą primenančios tekstūros ir ryškios spalvos, o viduje – sultingi ir skanūs.

Granatai ir odos priežiūra

Granatuose randamos veikliosios medžiagos puikiai tinka kaip veido odos priežiūros komponentai. „Weleda“ kuria kosmetikos priemones, laikydamasi holistinio požiūrio į laikui bėgant odoje vykstančius pokyčius. Mums vienodai svarbu ir išvaizda, ir augalų veikliosios medžiagos, kurias pasitelkiame pritaikydami tam tikriems gyvenimo etapams. Šiuo požiūriu vadovaujantis sukurtos „Weleda Pomegranate“ linijos priemonės palaiko fiziologines odos funkcijas ir gyvybingumą. Holistiniu būdu sudarytos kosmetikos priemonės taip pat padeda palaikyti mūsų pasitikėjimo savimi jausmą ir atskleisti vidinį spindesį. Pats vaisius sufleruoja paralelę su gyvenimo etapu, prasidedančiu apie 40-uosius gyvenimo metus. Prinokusio granato brandą galima pamatyti gerai jį apžiūrėjus. Tvirta ir kieta žievelė saugo brangų turinį: sultingas ir vertingas sėklas, trykštančias gyvybingumu. Atidžiau apžiūrėję, ant granato aiškiai pamatysime žiedlapius ir kuokelius iš žydėjimo laikotarpio. Granatmedis vienu metu užaugina ir žiedus, ir vaisius. Kitaip tariant, jis yra ir jaunatviškas, ir brandus tuo pačiu metu.

Stangrinamasis poveikis

Laikui bėgant mūsų oda tampa vis pažeidžiamesnė aplinkos veiksniams ir jai prireikia daugiau laiko, kad atsigautų. Vienas iš šiuos pokyčius sukeliančių veiksnių yra laisvieji radikalai. Jie gali pažeisti organizmo ląsteles, t. y. baltymus ir kitas medžiagas, esančias mūsų ląstelėse ir audiniuose. Mums amžėjant, odos gebėjimas susidoroti su laisvaisiais radikalais mažėja, o natūrali apsauga nuo jų poveikio tampa nesubalansuota. Vis daugiau laisvųjų radikalų, galinčių sukelti ląstelių pažaidą, kaupiasi odoje. Oksidacinę pažaidą taip pat sukelia ir kiti aplinkos veiksniai, pavyzdžiui, UV spinduliai, ozonas, cigarečių dūmai ir alkoholis. Ir tai dar labiau paspartina odos pažeidimą.

Granatų aliejus – vertinga sudedamoji medžiaga

Šaltai spausto granatų aliejaus savybės yra puiki sudedamoji medžiaga odos priežiūros priemonėms, skirtoms odai prižiūrėti nuo 40 metų amžiaus. Granatų sėklose vidutiniškai yra 12–20 proc. aliejaus. Granatų sėklų aliejaus išskirtinumas – punicino rūgštis. Ši polinesočioji riebalų rūgštis priklauso omega-5 riebalų rūgščių grupei. Ji sudaro maždaug pusę aliejuje esančių riebalų rūgščių. Šis vertingas aliejus išgaunamas iš džiovintų granatų sėklų.

Granatų aliejaus savybės ir panaudojimas:

  • aliejus yra gelsvai rausvos spalvos,
  • turi antioksidacinį poveikį,
  • skatina ląstelių atsinaujinimą ir odos regeneraciją,
  • turi maitinamąjį efektą ir labai tinka brandžiai, streso paveiktai ir sausai odai.

Poveikis odai

Granatų sėklų aliejus, o ypač jame esanti punicino rūgštis, turi stiprų antioksidacinį poveikį ir gali padėti suskaidyti laisvuosius radikalus. Jis taip pat skatina ląstelių atsinaujinimą. Todėl granatų sėklų aliejus yra puiki natūrali veiklioji medžiaga, labai tinkama brandžiai odai.

„Weleda“ pasitelkia granatų savybes, kurdama odos priežiūros priemones, kurios padeda aktyvinti natūralius odos įgimtus regeneracinius ciklus ir rūpinasi, kad senėjimo požymiai būtų mažiau pastebimi. Oda atrodo stangresnė, tvirtesnė ir pasipuošia spindesiu, sklindančiu iš vidaus.

„Weleda“ stangrinamosios veido odos priežiūros priemonės

„Weleda“ stangrinamųjų veido odos priežiūros priemonių linija su granatais ir peruvinių pipirnių peptidais pasitelkia šių natūralių sudedamųjų medžiagų savybes, kad odos senėjimo požymiai būtų mažiau pastebimi. Šių inovatyvių priemonių pagrindą sudaro išskirtinis antioksidacinio granatų sėklų aliejaus ir peptidų, išgautų iš ekologiškų peruvinių pipirnių šaknų, derinys, sustiprinantis odos natūralius regeneracinius procesus. Priemonės, specialiai pritaikytos naudoti 40-ies metų ir vyresniems žmonėms, rūpinasi, kad odos senėjimo požymiai būtų mažiau pastebimi: drėkina odą, daro raukšles mažiau matomas, puoselėja odos elastingumą ir tolygų atspalvį. Kad oda atrodytų stangresnė ir natūraliai švytinti.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI