grožis

Sausos lūpos?

Kaip išsaugoti lūpas minkštas ir glotnias? Šis mūsų veido organas padengtas gerokai plonesne oda nei kakta, skruostai ar smakras ir turi būti apsaugomas atitinkamai. Kadangi gležna mūsų lūpų oda iš esmės neturi hidrolipidinio sluoksnio ir labai ploną raginį sluoksnį, ji yra linkusi sausėti.

Lūpų oda ne tik atrodo gležna, ji tokia ir yra. Mūsų lūpos atrodo rausvos dėl sveikos kraujotakos ir fakto, kad jų oda yra gerokai plonesnė nei bet kurioje kitoje veido vietoje. Lūpų odoje beveik nėra prakaito ir riebalų liaukų. Todėl stresas ją veikia gerokai stipriau nei, pavyzdžiui, mūsų skruostų odą. 

Lūpos išsausėja ir pradeda šerpetoti greičiau nei sausa oda kurioje nors kitoje kūno vietoje. Išorės veiksniai, tokie kaip oro sąlygos, taip pat turi įtakos mūsų lūpoms. Šaltis, karštis ir vėjas kelia ypatingą iššūkį plonai lūpų odai. Ryškūs lauko temperatūros pokyčiai ir sausas patalpų oras, skleidžiamas oro kondicionavimo ir šildymo sistemų, – niekas iš šių dalykų netinka mūsų švelnioms lūpoms.

Lūpų oda turi nedidelį natūralų gebėjimą apsisaugoti nuo drėgmės netekimo.

Kitas dalykas, apie kurį paprastai nepagalvojame: mūsų lūpos yra svarbus įrankis, tarnaujantis kaip jungtis tarp mūsų vidaus ir išorinio pasaulio. Lūpos leidžia mums kalbėti ir dainuoti, gerti ir valgyti – kartais net labai pikantiškus patiekalus. Mes labai daug dalykų darome jomis ir net nesusimąstydami nuolat drėkiname seilėmis. Tačiau pernelyg dažnas laižymasis taip pat gali išsausinti jų ploną odą. Kilus stresinei situacijai, mes linkę lūpas spaudyti ir kramtyti. Įtampa ar stresas gali rimtai paveikti ir mūsų lūpas.

Nuolatinis stresas gali turėti poveikį net mūsų seilėms. Tokie įtampą keliantys pokyčiai yra artimai susiję su simpatiniu mūsų virškinimo sistemos aktyvumu. Ilgai trunkantis nerimas gali tapti „burnos džiūvimo“ priežastimi. Atsakydamas į neišspręstas stresines situacijas mūsų organizmas gali gaminti mažiau seilių ir sukelti lūpų šalia burnos gleivinės (burnos vidų dengiančios gleivinės) sausumo pojūtį. 

Lūpų priežiūra „Weleda“ natūralios kosmetikos priemonėmis gali padėti apsaugoti gležną mūsų lūpų odą nuo išsausėjimo, tačiau tik iš išorės. Ekstremalūs žalingi veiksniai turi būti sprendžiami iš vidaus, atkuriant kūno, proto ir dvasios pusiausvyrą. 

labai sausoms ir šerpetojančioms lūpoms

„Skin Food Lip Butter“ maitinamoji lūpų priežiūra

SUSIJĘ STRAIPSNIAI