sveikata

Pratimai akims

Jei dirbate su kompiuteriu, nepamirškite retkarčiais pažvelgti į šalį. Jūsų akys bus dėkingos už pertraukėlę.

Raskite laiko keliems paprastiems pratimams, kurie padės atgaivinti ir sustiprinti pavargusias akis.

Tamsos nauda

Lengvai uždenkite akis delnais ir užblokuokite sklindančią šviesą. Pabūkite taip tol, kol nebematysite mirgančių spalvų, o tik sodrią juodą. Tai gali užtrukti kelias minutes. Kai matysite vien tik tamsą, atsimerkite ir greitai pamirksėkite.

Bilsnojamasis masažas

Bilsnojamasis masažas gali padėti atpalaiduoti veido raumenis ir sumažinti akių įtampą, kurią sukelia ilgas darbas su kompiuteriu. Lengvai pabilsnokite pirštų galiukais per veidą. Pradėkite nuo abiejų smilkinių, judėkite žemyn skruostais iki smakro. Tada švelniai pirštų galais pabilsnokite po akimis. Ir baigdami – nuo smakro, per šnerves, link kaktos.

Vadovaukitės vidiniu matymu

Jei jaučiate, kad akys išsausėjusios, išbandykite šį pratimą. Nejudindami galvos, įsivaizduokite priešais save figūrą ir apveskite akimis jos kontūrą ore. Šiam pratimui labai tinka įsivaizduoti horizontalų aštuonetą, dar vadinamą begalybės simboliu. Galite paprašyti kito asmens, kad jis rankomis pieštų figūras ore, o jūs akimis jas sektumėte.

Arti ir toli

Akims reikia įvairovės. Žvelgdami į objektus, esančius ir arti, ir toli, galite treniruoti akių raumenis ir akių gebėjimą fokusuoti. Keletą kartų per dieną pasižiūrėkite per langą. Susikoncentruokite akimis į toli esantį tašką ir kelis kartus giliai įkvėpkite. Sąmoningas kvėpavimas atpalaiduoja visą kūną, taip pat ir akis.

Trijų taškų masažas

Šis pratimas ypatingai tinka, jei nešiojate akinius, tačiau jis naudingas ir tiems, kurie jų nenešioja. Nykščiu ir didžiuoju pirštais suimkite nosies šaknį (jungtį tarp nosies ir kaktos), o smilių priglauskite tarp antakių. Lengvai paspauskite šias sritis visais trimis pirštais ir masažuokite nestipriais sukamaisiais judesiais 10–20 sekundžių.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI