gamta

Kviečiai

Padeda stiprinti ir subalansuoti galvos odos struktūrą

Padeda stiprinti ir subalansuoti galvos odos struktūrą.

Tiesiais stiebais ir tipiškos sandaros varpomis linguojantys kviečiai dažnai laikomi svarbiausiomis grūdinėmis kultūromis. Be to, jie apibūdinami kaip „pačiame centre esantys javai“. Jie auga tarp kosmoso bei žemės ir atspindi pusiausvyrą tarp visų stichijų – žemės, vandens, oro ir ugnies. Todėl juose susikaupia daug įvairių maistingų medžiagų ir silicio rūgšties.

Kviečiai – vieni seniausiai auginamų grūdinių augalų žmonijos istorijoje

Už juos labiau paplitęs nebent kukurūzų auginimas. Vokiškas žodis getreide, reiškiantis „grūdus“, senąja aukštutinių vokiečių kalba buvo rašomas kaip gitregidi, o tai reiškė „nuosavybę“, „derlių“ arba „tai, kas gabenama“. Iš šių reikšmių kviečiams būdingiausia „derliaus“ reikšmė, ir ne tik pagal vidines ypatybes, t. y. maistinę kokybę, bet ir išoriškai matomą kiekybę. Nė kiek nenusvirdami, jų stiebai gali išlaikyti keletą kartų daugiau sveriančią varpą.

 

Kalbant apie kviečius, atrodo, kad visų stichijų jėgos, kurios galėjo lemti didelį kiekį, augimo būdą ir formą, juose buvo pažabotos ir nukreiptos subalansuotoms pagalbinėms funkcijoms atlikti. Toks kviečių suvaržymas, subalansuotai sąveikaujant visų stichijų jėgoms, padeda užauginti gausų prinokusių grūdų derlių. Kviečiai ypač vertingi dėl gemalų aliejaus, linolio ir linoleno rūgšties bei vitamino E, kuris veikia kaip antioksidantas.

Subalansuota priežiūra plaukams ir galvos odai

Kadangi visos kviečiuose esančios medžiagos harmoningai dera, kviečių gemalų aliejus veiksmingai gerina galvos odos kraujotaką ir didina stangrumą bei elastingumą. Be to, maitinamosios, atkuriamosios medžiagos (vitaminas E ir lecitinas) yra tikros plaukų struktūrą atkuriančios pagalbininkės. Kviečių gemalų aliejuje esančios polinesočiųjų riebalų rūgštys skatina plaukų šaknų ląstelių vystymąsi ir natūraliomis priemonėmis kovoja su plaukų slinkimu. Kviečių gemalų aliejus harmonizuoja anabolinius ir katabolinius procesus galvos odoje: sumažėja pleiskanų, galvos odos būklė vėl tampa normali ir sveikai subalansuota, o tai labai svarbu siekiant, kad plaukai būtų gražūs.

 

Kadangi kviečiuose tokių vertingų medžiagų – visas lobynas, mes pasirinkome juos kaip svarbiausius augalus, puikiai tinkančius struktūrai ir pusiausvyrai atkurti bei palaikyti. Jei galvos odos pusiausvyra sutrinka, tam reikalingas ją atkuriantis kviečių poveikis. Ši formulė paprasta: sveika galvos oda = gražūs plaukai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI