gamta

Medetkos

Populiarios sodo gėlės medetkos nuo seno naudojamos kosmetikoje.

Populiarios sodo gėlės medetkos nuo seno naudojamos kosmetikoje.

Medetkos, dar vadinamos vaistinėmis medetkomis arba paprastosiomis medetkomis, yra svarbiausias gijimą skatinančių ir dekoratyvinių augalų sodų akcentas ir populiarios sodo gėlės. Vargu ar yra kitų augalų, kurie būtų tokie universalūs ir veiksmingai, todėl dėl sveikatinamųjų galių mūsų vaistinių augalų soduose jos auginamos jau daugiau nei 80 metų.

Medetkos buvo populiarios ne tik kaip vaistiniai augalai. Švytinčios, ryškios, gyvybingos gėlės buvo mėgstami dekoratyviniai graikų, romėnų, indų ir arabų augalai. Aukso spalvos medetkų dažai jau nuo seno buvo naudojami audiniams, maistui ir kosmetikai, o Europoje, kurioje apie šiuos augalus sužinota vėlyvaisiais viduramžiais, medetkos greitai įsitvirtino kaip puikus maisto priedas ir vaistiniai augalai.

Akumuliuoja saulės energiją

Gyvybingos ir ryškios medetkos sujungia vandens ir ugnies elementus, nes jų vešliuose, drėgmės pilnuose lapuose ir stiebuose yra šildomųjų, aromatingų sakinių medžiagų. Ryškiai geltoni, oranžiniai ir raudoni medetkų žiedai yra tikros saulės gaudyklės, sugeriančios daug šviesos ir šilumos. Veikliosios medetkų medžiagos aktyviai kovoja su uždegimu ir skatina naujų audinių formavimąsi, o jose esantys karotinoidai, flavonoidai ir eteriniai aliejai padeda apsaugoti odą nuo išorinių poveikių. Medetkos ypač vertinamos dėl aktyvių regeneracinių galių, apsaugančių sveikos odos struktūrą. Be to, jos raminamai ir tonizuojamai veikia pusiausvyrą praradusią odą – sausą, paraudusią ar pavargusią.

Atkuriamosios jėgos odos sveikatai

Dėl raminamųjų ir tonizuojamųjų ypatybių medetkos puikiai tinka švelniai naujagimių ir mažų vaikų odelei prižiūrėti. Ypač kūdikių ir mažų vaikų oda suformuoja apsauginį šildomąjį sluoksnį su riebalų atsargomis, kad būtų užtikrintas sveikas vidaus organų funkcionavimas. Tačiau jauna odelė negali pati prisitaikyti prie staigių temperatūros pokyčių. Kūdikių odelei reikia papildomos pagalbos ja švelniai rūpinantis, pridengiant ir šildant. Čia ir praverčia raminamieji medetkų ekstraktai, padedantys skatinti atsparumą ir apsauginę jaunos odos funkciją.

Tokiomis stipriomis regeneracinėmis ir apsauginėmis galiomis išsiskiriančios medetkos yra svarbi daugelio mūsų priemonių sudedamoji medžiaga. Šių spindinčių augalų trauktinių ir aliejų ekstraktų galima rasti apie 30 mūsų vaistų ir kosmetikos priemonių. Kadangi medetkos nepakeičiamos prižiūrint vaikų odą, jau daugiau kaip 50 m. jos yra svarbiausi augalai, naudojami mūsų kūdikių ir vaikų priežiūros priemonėse.

Gležnos kūdikių odos apsauga atšiauriomis oro sąlygomis.
30 ml
Padeda jūsų kūdikiui nusiraminti ir atsipalaiduoti po aktyvios dienos.
200 ml
Ekologiškas kūno aliejus gležnai kūdikių odai.
200 ml
Švelniai nuprauskite ir pamaitinkite gležną kūdikio odą.
200 ml
Švelnus drėkinamasis ir raminamasis pienelis gležnai odai.
200 ml
Labai geras pasirinkimas jautriai odai.
100 g
Sodrus kremas intensyviai kūdikių odos priežiūrai.
75 ml
Dantų pasta su natūraliais augaliniais ekstraktais ir mineralais, be pipirmėčių.
75 ml
Švelni intensyvios priežiūros priemonė jautriai odai masažuoti.
100 ml
Švelni apsauga ir drėkinimas gležnai kūdikių odai.
50 ml
Švelni, natūrali priemonė kūdikių maudynėms duše ir vonioje.
200 ml

SUSIJĘ STRAIPSNIAI