MŪSŲ DIRVOŽEMIS -
MŪSŲ ATEITIS

Elkitės su dirvožemiu - Žemės oda, kaip su savo oda.

Dirvožemis, kaip ir mūsų oda, yra gyva, kvėpuojanti ekosistema. Tai gyva mūsų Žemės oda. Deja, trečdalis Žemės dirvožemio yra nualintas, o tai kelia grėsmę gyvūnų ir augalų buveinėms ir didina šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą. Jau daugiau nei šimtmetį kosmetikai gaminti „Weleda“ augina augalus, naudodama natūralius, žemę tausojančius metodus. Dirbdami biodinaminio ūkininkavimo principais ir bendradarbiaudami su regeneracinės žemdirbystės projektais visame pasaulyje, palaikome sveiką dirvą ir jos biologinę įvairovę. Mūsų įsipareigojimas dirvožemiui yra pagrindas, jis susijęs su visa mūsų žaliavų tiekimo sistema, nes gyvybingas dirvožemis yra raktas į klestinčias ekosistemas. Be sveiko dirvožemio nėra galimybių įveikti šiandieninės gamtos krizės.

Viskas prasideda nuo mūsų! Susigrąžinkime savo Žemę #SaveEarthsSkin

„Weleda“ misija „Save Earth’s Skin“ skirta tam, kad dirvožemiu rūpintumėmės taip, kaip rūpinamės savo oda – nenaudotume agresyvių cheminių medžiagų ir būtume labai rūpestingi. Visi galime padaryti nors po mažą žingsnelį, kad Žeme būtų rūpinamasi taip, kaip ji nusipelno.“

Arizona Muse – modelis, aplinkosaugos aktyvistė ir DIRT įkūrėja

Viskas prasideda nuo mūsų!

Lygiai taip pat, kaip saugome savo odą, galime rūpintis ir Žemės oda. Kasdien elkitės atsakingai, vadovaudamiesi šiais paprastais patarimais:

1 patarimas: išsiaiškinkite, kokius sertifikatus turi trečiosios šalys, kad būtų išvengta ekologinio manipuliavimo

Norėdami įsitikinti, kad produktas iš tikrųjų yra toks, kaip apie jį teigiama, išsiaiškinkite, kokius sertifikatus ir standartus, kuriuose taikomos nepriklausomos testavimo priemonės, turi trečioji šalis. Bendradarbiaudami su „Weleda“, visada galite būti tikri, kad produktai pagaminti gerbiant visų mūsų planetą Žemę.

2 patarimas: sąmoningai rinkitės tai, ką valgote ir geriate

Pirkdami ekologišką ir biodinaminį maistą bei gėrimus, prisidedate prie ūkininkavimo, nenaudojant cheminių pesticidų ir sintetinių mineralinių trąšų. Tai savo ruožtu naudinga dirvožemiui, augalams ir gyvūnų buveinėms.

3 patarimas: jei turite sodą ar veją prie namų

Sodinkite daug gėlių ir leiskite augti laukiniams augalams. Nepjaukite vejos per trumpai, nes taip suardote smulkių organizmų buveines. Neužsodintose vietose auginkite pasėlius, kad išvengtumėte erozijos.

4 patarimas: augalams auginti rinkitės kompostą be durpių

Rūpinantis augalais – savo sode, balkone, prižiūrint kambarinius augalus ar bendras miesto žaliąsias zonas, naudojamas kompostas, kuris maitina dirvožemį, palaiko gerą jo būklę ir funkcionalumą. Visais atvejais rinkitės kompostą, kuris yra be durpių.

Bendradarbiaudami su „Weleda“, kartu rūpinkimės dirvožemio išsaugojimu

 • 80 % visų augalinių sudedamųjų medžiagų yra ekologiškos
 • 40 % mūsų augalinių sudedamųjų medžiagų iki 2025 m. bus biodinaminės
 • „Weleda“ ūkiai tvarkomi laikantis biodinaminių principų
 • Tvari tiekimo grandinė sertifikuota UEBT ir turi įvertinimą „Sourcing with Respect“
 • Mūsų kompanijos anglies dvideginio išmetimo rodiklis yra neutralus (GHG Protokolas, skirsniai 1 ir 2)
 • Mes turime „B-Corp“ sertifikatą ir aktyviai taikome tvarios ekonomikos modelį

Mūsų oda ir mūsų planetos Žemės dirvožemis yra gana panašūs ir mes, „Weleda“ atstovai, manome, kad jie abu yra vienodai verti mūsų apsaugos ir rūpesčio.

Ar žinojote?

 • Dirvožemis, kaip ir mūsų oda, turi mikrobiomą
 • Viename arbatiniame šaukštelyje dirvožemio gali būti daugiau organizmų, nei planetoje yra žmonių
 • 50 % CO2 yra sukaupta dirvožemyje. Tai didžiausios CO2 sankaupos po vandenynų
 • Kiekvieną minutę sausros ir dykumos pasaulyje pasiglemžia 23 hektarus dirbamos žemės
 • Dešimt centimetrų dirvožemio natūraliai susiformuoja per maždaug 2000 metų

BENDROMIS JĖGOMIS

Kartu su Arizona Muse, DIRT labdaros organizacija ir Tvaraus dirvožemio aljansu leidžiamės į kelionę, kurios tikslas – suteikti žinių apie sveiko dirvožemio svarbą. Papildomai 1 % nuo apyvartos „Weleda“ investuoja į biologinės įvairovės išsaugojimą, klimato ir dirvožemio apsaugą. 2022 m. regeneracinio žemės ūkio projektams skyrėme 400 tūkst. eurų. <br><br>Vokietijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje remiame Šveicarijos ekologinio fondo Dirvožemio derlingumo projektą, padedantį ūkininkams ekologiškai įdirbti daugiau nei 1 mln. kvadratinių metrų žemės. Australijoje remiame organizaciją „Carbon8“, kuri taip pat remia ūkininkus, dirbančius regeneraciniu būdu ir užtikrinančius, kad CO2 iš atmosferos būtų kaupiamas anglies pavidalu dirvožemyje. Prancūzijoje padedame organizacijai „La Sauge“ prižiūrėti Paryžiaus ekologinį viešąjį sodą. Ispanijoje, Čekijoje, Italijoje, Anglijoje ir Pietų Korėjoje vykdomos iniciatyvos, prie kurių prisidedame, gali paskatinti ekologinius pokyčius.<br>Mes esame įsitikinę, kad dirvožemio apsauga yra mūsų bendras reikalas!

#SaveEarthsSkin

Mes visi galime ką nors pakeisti! Prisijunkite prie mūsų misijos, kad padėtumėte skleisti informaciją apie dirvožemio svarbą mūsų planetos ateičiai. Pasidalykite patarimais apie dirvožemį su savo bendruomenėmis socialinėje žiniasklaidoje naudodami grotažymę #SaveEarthsSkin.