šeima

Kūdikiui labai svarbus komforto ir saugumo jausmas

Ką tik išvydęs pasaulį žmogutis susiduria su visiškai kitomis sąlygomis, kurios jam sukelia stresą. Todėl vaikeliui gimus, per ateinančius tris mėnesius turėtume stengtis sukurti jam panašų komforto jausmą, koks jį supo iki gimstant, ir padėti jam švelniai apsiprasti su šiuo pasauliu.

Ko gero, svarbiausias jausmas kūdikiui – patirti pagrindinių juo besirūpinančių žmonių artumą. Jei mažylis jaučia, kad jį prižiūrintys žmonės yra šalia, jis jaučiasi saugus, nes siųsdamas signalus gali atkreipti jų dėmesį ir būti tikras, kad jam niekas negresia. Teikti saugumo jausmą – esminė kūdikio gerovės užtikrinimo dalis pirmaisiais gyvenimo metais. Šis saugumo jausmas lemia sveiką vaiko raidą, kai jis tampa savarankiškesnis, ir ilgainiui pradeda tyrinėti jį supantį pasaulį, vis sugrįždamas pas mus, kai tik reikia pajusti artumą. Per pirmąsias kelias jūsų mažylio gyvenimo savaites ir mėnesius jis pradės atpažinti jus, savo tėvus, kaip saugų prieglobstį, iš kurio gali leistis tyrinėti jam nežinomų dalykų.

 

"Medetkos saugo, šildo ir ramina, todėl yra ideali kūdikių priežiūros priemonių sudedamoji dalis, atitinkanti ypatingus kūdikio odos poreikius"

Visko pradžia – fizinio artumo pojūtis

Saugiai įsisupęs į mamos ar tėčio glėbį, prisiglaudęs prie jų lovoje ar vaikjuostėje, kūdikis patirdamas artumą jaučiasi saugus. Be to, toks fizinis kontaktas užtikrina jam šilumą. Kūdikiui sunku reguliuoti ir palaikyti savo kūno temperatūrą, ypač iš pradžių, todėl fizinis kontaktas su tėvais čia gali būti labai naudingas. Žinoma, ne visada galime tai suteikti, nes svarbu nepamiršti ir savo, suaugusiųjų, poreikių. Leisti sau ramiai nusiprausti po dušu, kartais pasilepinti vonioje, nueiti į tualetą ar tiesiog atsipalaidavus pavalgyti.

 

Tačiau naujagimiui – kuo daugiau fizinio kontakto, tuo geriau. Jei jūsų šeimoje yra abu tėvai ir kitų kūdikiu galinčių pasirūpinti žmonių, nuo to, kad jūsų mažylis pabus ir kažkieno kito glėbyje, jam bus tik geriau. Nuo pat pradžių mūsų vaikams naudinga, kad jais rūpinasi daugiau nei vienas žmogus, o subtili prieraišumo gija gali būti mezgama su ne viena asmenybe. Tai netrukdo tėvų ir vaiko ryšiui, todėl žmonių, su kuriais vaikas gali užmegzti saugų ryšį, skaičiui apribojimų nėra. Juk meile dalijantis, jos tik daugėja. 

Sakoma, kad ryškiai oranžiniai medetkų žiedai turi daug gydomųjų savybių – malšina uždegimus, padeda gydyti žaizdas. Šis astrinių šeimai priklausantis augalas yra gerai toleruojamas ir kelia nedidelę alergijų riziką. Medetkos saugo, šildo ir ramina, todėl yra ideali kūdikių priežiūros priemonių sudedamoji dalis, atitinkanti ypatingus kūdikio odos poreikius.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI