gamta

Granatai

Kraštutinumų subalansavimo ekspertas, stimuliuojantis ir atnaujinantis gyvybingumą.

Kraštutinumų subalansavimo ekspertas, stimuliuojantis ir atnaujinantis gyvybingumą.

Granatmedžiai (lot. k. Punica granatum) išoriškai atrodo trapūs ir sausi, bet iš tiesų jų vaisiai slepia stebėtinai sultingą ir sėklų pilną vidų. Kiekviena jų apvilkta sultingu raudonu minkštimu ir primena į brangakmenius panašias uogeles.

 

Daugelyje kultūrų granatmedžiai buvo žinomi tūkstančius metų. Kilę iš senovės Persijos imperijos, kurios teritorijoje dabar įsikūrusios šiuolaikinė Graikija, Turkija, Iranas ir Irakas, granatai ir dabar daugiausia auginami Viduržemio jūros pakrantėje, Vidurio Rytuose ir Indijoje. Nuo seniausių laikų šiose kultūrose granatmedžių vaisiai buvo laikomi grožio, vaisingumo, jausmingumo ir stiprybės simboliu. Pats augalas gali sulaukti gana garbaus amžiaus – kai kuriems medžiams jau yra daugiau nei 200 metų. Pastaraisiais metais kulinarijos ir naujos kosmetikos srityse granatų vaisiai atrasti iš naujo.

Moksliškai įrodytos savybės

Vertingas granatų sėklų aliejus išsiskiria antioksidacinėmis ir regeneracinėmis ypatybėmis, nes jose gausu polifenolių. Šios natūraliai susidarančios fitocheminės medžiagos puikiai mažina žalingą laisvųjų radikalų poveikį, kuris greitina odos ir ląstelių senėjimo procesą. Granatų sėklų aliejus atnaujina odos ląsteles, todėl oda stangrinama ir išlyginama natūraliu būdu. Daugybę jo pranašumų neseniai patvirtino ir moksliniai tyrimai.

Stebuklingas granato poveikis odai

Žvalinamasis ir regeneruojamasis granatų poveikis odai yra didesnis, nes augalo augimo procesai vyksta ne nuosekliai, o su pertraukomis. Jie persipina vienas su kitu ir vyksta vienu metu – kaip ir žmogaus gyvenimo etapai.

Teigiamos granatų ypatybės labiausiai mums gali praversti nuo 40 metų. Įgiję patirties šiuo gyvenimo tarpsniu jau sugebame suvokti, kas mes ir kokie. Bet senstant mūsų oda keičiasi – mažėja jos gyvybingumas, sulėtėja regeneracijos procesai ir ji nebeatgauna stangrumo per naktį.

Amžiaus permainų slopintojas

Būtent šiuo metu granatai gali atlikti vertingą paslaugą. Juose dera ir jaunystė, ir branda, o kartu šios priešybės sukuria dinamiško ir regeneracinio poveikio žmogui sistemą. Taigi granatų sėklų aliejus stabilizuoja ir atpalaiduoja odą pereinamuoju amžiaus laikotarpiu, harmonizuoja vidinį ir išorinį grožį ir padrąsina mus giedromis akimis žvelgti į ateitį.

DAUGIAU STRAIPSNIŲ APIE GAMTA

rodyti visus
Gamta

Mūsų mamos Žemės dirvožemiai žūsta

Būtinas dirvožemio humusas ir maistinės medžiagos išeikvojami

Skaitykite daugiau
Gamta

Maca – Lepidium meyenii – peruvinės pipirnės

Peruvinės pipirnės – visame pasaulyje žinomas supermaistas. Džiovintų šaknų milteliai yra skanūs ir sveiki. Naujausi tyrimai atskleidė, kad peruvinių pipirnių šaknų milteliuose esančios medžiagos yra naudingos odos priežiūrai.

Skaitykite daugiau

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Šeima

Kūdikio apsauginiai sluoksniai

Kūdikis gali būti ne tik nešiojamas ant rankų, jaukiai apsuptas nešioklės ar suvystytas, bet ir apgaubtas visiškai nauju saugančiu sluoksniu – pirmaisiais drabužėliais. Tai pirmas kartas, kai jis pajunta audinį ant odos ir yra pirmą kartą aprengiamas.

Skaitykite daugiau
Šeima

Tavęs laukia visas pasaulis

Tačiau kartu gali kilti ir klausimas – kaip tai padaryti? Ko mažyliui iš mūsų reikia per pirmąsias dienas, savaites ir mėnesius? Maža to, susilaukus vaikelio, apima ir gluminančios emocijos – nuo meilės iš pirmo žvilgsnio iki nesaugumo jausmo, baimės ar net sąstingio. Tačiau nesijaudinkite – prisitaikyti prie šių jausmų reikia laiko, o tam jo turite begalę. Visų pirma priimkime šį mažulėlį į savo gretas ir susitelkime į vieną praktinę būtinybę – apsaugą. O jausmai tegu skleidžiasi po truputį ir savaime. Mes imame savo kūdikį ant rankų, švelniai glausdami prie savęs. Suteikiame jam šilumą, nešiojame, maitiname, o tada suprantame, kad nors šiam mažam žmogučiui tikrai reikia mūsų priežiūros ir apsaugos, jis taip pat jau daug ką gali pats. Sveikas atvykęs į šį pasaulį, nuostabus mažas žmogau!

Skaitykite daugiau
Šeima

Suprasti mažylio poreikius reikia gerokai prieš jam gimstant

Siekdami padėti naujagimiui lengviau įsilieti į naują gyvenimą, turime prisiminti, ką jis žinojo apie pasaulį prieš gimdamas.

Skaitykite daugiau