gamta

Levandos

Atsipalaidavimo stebuklas, raminantis kūną ir sielą

Atsipalaidavimo stebuklas, raminantis kūną ir sielą.

Tamsiai mėlyni laukai, kiek tik akys užmato. Šiltas vėjas paglosto gėlių galvas ir ramiu kraštovaizdžiu pasklinda intensyvus levandų kvapas. Tipiška atostogų scena iš Prancūzijos Provanso? Na, nebūtinai, nes Moldovos juodžemyje levandos taip pat puikiai auga. Mes dirbame kartu su 200 smulkiųjų Moldovos ūkininkų ir iš jų levandų derliaus gaminame eterinį aliejų, kurio ramybės suteikiančio aromato yra daugelyje mūsų priemonių.

Aromaterapijos klasika

Nuo seniausių laikų šie sidabralapiai krūmai buvo vertinami kaip atpalaiduojamasis ir raminamasis maudynių ir skalbimo priedas. Levandos pavadinimas tikriausiai kilęs iš lotynų kalbos veiksmažodžio lavare, kuris reiškia „plauti“. Jos – daugelio istorijų ir mitų šaltinis, iš kurių ne vienas yra tiesa, nors šiandien to dažnai jau nepatvirtinsi. Pavyzdžiui, Egipto faraono Tutanchamono kape buvo rasta indų su tepalu, kvepiančiu levandomis net po 3000 metų. Tikriausiai senovės egiptiečiai levandas naudojo mumijoms balzamuoti.

Atpalaiduoja visą kūną

Aromaterapijos srityje levandų nata – taip pat tikra klasika. Jų tamsiai mėlynai violetinė spalva žavi akis, o eterinis aliejus ramina centrinę nervų sistemą. Tiesą sakant, levandos atpalaiduoja visą organizmą – levandų aliejaus komponentai padeda nerviškai susijaudinus, esant nemigai, mėšlungiui ar net širdies, kraujagyslių ir virškinimo problemoms. Šių senovinių vaistinių augalų reguliuojamasis poveikis grąžina kūnui ir sielai pusiausvyrą po intensyvios dienos. Sunkiai naktį užmiegantiems žmonės patariama išsimaudyti vonioje ar po dušu su levandomis arba pasimėgauti masažu su atpalaiduojamuoju kūno aliejumi su levandomis ir taip pasiruošti geram nakties miegui.

Atpalaiduojantis kūno aliejus normaliai ir sausai odai.
100 ml

SUSIJĘ STRAIPSNIAI