gamta

Vilkdalgiai

Padeda palaikyti itin sausos odos drėgmės pusiausvyrą ir drėkina odą

Padeda palaikyti itin sausos odos drėgmės pusiausvyrą ir drėkina odą.

Vilkdalgių, itin gražių dekoratyvinių augalų, istorija ilga, tačiau nuo seniausių laikų žinomos ir jų gijimą skatinančios ypatybės. Vilkdalgiai netgi buvo karališkai pagerbti – jie puošia garsųjį Prancūzijos Burbonų karališkųjų rūmų herbą. Mums vilkdalgiai per daugelį metų patvirtino turintys neeilinį gebėjimą: jų stiprus šakniastiebis gali išlaikyti drėgmę taip gerai, kad augaluose jos pusiausvyra būtų palaikoma net itin didelės drėgmės ar sausros laikotarpiais.

 

Vilkdalgiai rūpestingai palaiko vandens pusiausvyrą nuolat generuodami, surinkdami, išlaikydami ir saugodami drėgmę. Vykstant šiam procesui svarbios vandenį išlaikančios gleivės ir jį sugeriančios medžiagos, pavyzdžiui, šakniastiebyje (šaknyse) esantis cukrus ir krakmolas. Tačiau lapų ir stiebo struktūra kartu yra tokia, kad vilkdalgiai puikiai susidoroja su itin šlapiais laikotarpiais – paprasta, asketiška ir tiesia forma bei unikalia žiedų struktūra.

Pavyzdys jaunai odai

Taigi, kalbant apie drėgmės reguliavimą, vilkdalgiai yra puikus pavyzdys odai – būtent dėl šių ypatybių šie augalai taip puikiai tinka jauniems žmonėms. Jei normali, sveika, jauna oda yra labai švelni, stangri, rausva, nei per riebi, nei per sausa, tokios nepriekaištingos išvaizdos priežastis – tobula optimalios drėgmės pusiausvyra. Tačiau apie 20 metus mūsų gyvenimas kupinas pokyčių – jauni žmonės stojasi ant kojų, išmėgina visus gyvenimo aspektus ir įgyja naujos patirties. Šis pokyčių metas dažnai atsispindi odoje, ypač esant 21–28 metų, kai intensyviai eksperimentuojama. Šiuo laikotarpiu mūsų odai dažnai tenka susidurti su ekstremaliomis situacijomis, todėl ji gali pasidaryti jautri, sausa, nešvari ar linkusi į uždegimą.

Pusiausvyros meistras

Būtent čia ir pastebime panašumą į vilkdalgius – žmonės turi tokią pat puikią galimybę subalansuoti regeneracines ir degeneracines kiekvieno organo funkcijas. Be to, dėl didelių drėgmės kaupimo ir prisitaikymo galių vilkdalgiai puikiai geba išlaikyti pusiausvyrą esant kraštutinumams. Vilkdalgių grožis, švytėjimas ir ilgaamžiškumas priklauso nuo ypatingo gebėjimo subalansuoti drėgmę, kai reikia, papildant jos atsargas arba jos nepriimant. Kartu su simondsijų aliejumi ir raminamaisiais hamameliais jie puikiai reguliuoja odos drėgmės procesus, todėl drėgmė subalansuojama ir jauna oda atgauna natūraliai gražią išvaizdą.

Sodrus naktinis kremas sausai 20-mečių odai.
30 ml
Intensyvus sausos ir labai sausos 20-mečių odos drėkinimas.
30 ml

SUSIJĘ STRAIPSNIAI