gamta

Vilkdalgiai

Padeda palaikyti itin sausos odos drėgmės pusiausvyrą ir drėkina odą

Padeda palaikyti itin sausos odos drėgmės pusiausvyrą ir drėkina odą.

Vilkdalgių, itin gražių dekoratyvinių augalų, istorija ilga, tačiau nuo seniausių laikų žinomos ir jų gijimą skatinančios ypatybės. Vilkdalgiai netgi buvo karališkai pagerbti – jie puošia garsųjį Prancūzijos Burbonų karališkųjų rūmų herbą. Mums vilkdalgiai per daugelį metų patvirtino turintys neeilinį gebėjimą: jų stiprus šakniastiebis gali išlaikyti drėgmę taip gerai, kad augaluose jos pusiausvyra būtų palaikoma net itin didelės drėgmės ar sausros laikotarpiais.

 

Vilkdalgiai rūpestingai palaiko vandens pusiausvyrą nuolat generuodami, surinkdami, išlaikydami ir saugodami drėgmę. Vykstant šiam procesui svarbios vandenį išlaikančios gleivės ir jį sugeriančios medžiagos, pavyzdžiui, šakniastiebyje (šaknyse) esantis cukrus ir krakmolas. Tačiau lapų ir stiebo struktūra kartu yra tokia, kad vilkdalgiai puikiai susidoroja su itin šlapiais laikotarpiais – paprasta, asketiška ir tiesia forma bei unikalia žiedų struktūra.

Pavyzdys jaunai odai

Taigi, kalbant apie drėgmės reguliavimą, vilkdalgiai yra puikus pavyzdys odai – būtent dėl šių ypatybių šie augalai taip puikiai tinka jauniems žmonėms. Jei normali, sveika, jauna oda yra labai švelni, stangri, rausva, nei per riebi, nei per sausa, tokios nepriekaištingos išvaizdos priežastis – tobula optimalios drėgmės pusiausvyra. Tačiau apie 20 metus mūsų gyvenimas kupinas pokyčių – jauni žmonės stojasi ant kojų, išmėgina visus gyvenimo aspektus ir įgyja naujos patirties. Šis pokyčių metas dažnai atsispindi odoje, ypač esant 21–28 metų, kai intensyviai eksperimentuojama. Šiuo laikotarpiu mūsų odai dažnai tenka susidurti su ekstremaliomis situacijomis, todėl ji gali pasidaryti jautri, sausa, nešvari ar linkusi į uždegimą.

Pusiausvyros meistras

Būtent čia ir pastebime panašumą į vilkdalgius – žmonės turi tokią pat puikią galimybę subalansuoti regeneracines ir degeneracines kiekvieno organo funkcijas. Be to, dėl didelių drėgmės kaupimo ir prisitaikymo galių vilkdalgiai puikiai geba išlaikyti pusiausvyrą esant kraštutinumams. Vilkdalgių grožis, švytėjimas ir ilgaamžiškumas priklauso nuo ypatingo gebėjimo subalansuoti drėgmę, kai reikia, papildant jos atsargas arba jos nepriimant. Kartu su simondsijų aliejumi ir raminamaisiais hamameliais jie puikiai reguliuoja odos drėgmės procesus, todėl drėgmė subalansuojama ir jauna oda atgauna natūraliai gražią išvaizdą.

DAUGIAU STRAIPSNIŲ APIE GAMTA

rodyti visus
Gamta

Mūsų mamos Žemės dirvožemiai žūsta

Būtinas dirvožemio humusas ir maistinės medžiagos išeikvojami

Skaitykite daugiau
Gamta

Maca – Lepidium meyenii – peruvinės pipirnės

Peruvinės pipirnės – visame pasaulyje žinomas supermaistas. Džiovintų šaknų milteliai yra skanūs ir sveiki. Naujausi tyrimai atskleidė, kad peruvinių pipirnių šaknų milteliuose esančios medžiagos yra naudingos odos priežiūrai.

Skaitykite daugiau

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Šeima

Kūdikio apsauginiai sluoksniai

Kūdikis gali būti ne tik nešiojamas ant rankų, jaukiai apsuptas nešioklės ar suvystytas, bet ir apgaubtas visiškai nauju saugančiu sluoksniu – pirmaisiais drabužėliais. Tai pirmas kartas, kai jis pajunta audinį ant odos ir yra pirmą kartą aprengiamas.

Skaitykite daugiau
Šeima

Tavęs laukia visas pasaulis

Tačiau kartu gali kilti ir klausimas – kaip tai padaryti? Ko mažyliui iš mūsų reikia per pirmąsias dienas, savaites ir mėnesius? Maža to, susilaukus vaikelio, apima ir gluminančios emocijos – nuo meilės iš pirmo žvilgsnio iki nesaugumo jausmo, baimės ar net sąstingio. Tačiau nesijaudinkite – prisitaikyti prie šių jausmų reikia laiko, o tam jo turite begalę. Visų pirma priimkime šį mažulėlį į savo gretas ir susitelkime į vieną praktinę būtinybę – apsaugą. O jausmai tegu skleidžiasi po truputį ir savaime. Mes imame savo kūdikį ant rankų, švelniai glausdami prie savęs. Suteikiame jam šilumą, nešiojame, maitiname, o tada suprantame, kad nors šiam mažam žmogučiui tikrai reikia mūsų priežiūros ir apsaugos, jis taip pat jau daug ką gali pats. Sveikas atvykęs į šį pasaulį, nuostabus mažas žmogau!

Skaitykite daugiau
Šeima

Suprasti mažylio poreikius reikia gerokai prieš jam gimstant

Siekdami padėti naujagimiui lengviau įsilieti į naują gyvenimą, turime prisiminti, ką jis žinojo apie pasaulį prieš gimdamas.

Skaitykite daugiau